Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün  her yıl bir üniversiteyi ağırladığı ‘Genç İletişimciler Buluşması’nın bu yılki konuğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri oldu.

admin
Bu içerik 260 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Ankara’da üç gün boyunca gerçekleştirilen eğitim programının ilk günü BYEGM Basın-Yayın Dairesi Başkanı Muhammed Akgün tarafından yapılan tanışma ve kurumsal tanıtım sunumu ile başladı. Ardından Basın Yayın ve Enformasyon Uzmanı Murat Karaman geleceğin iletişimcilerine Basın Yayın ve Enformasyon Kurumu’nun bir üyesi olabilmenin yollarını anlattı. Yapılan tanışma toplantısı ve sunumların ardından öğrenciler Anadolu Ajansı’nı ziyaret ederek Ajans’ın genel işleyişi ve birimleri hakkında bilgi sahibi oldu. Daha sonra Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Genel Müdürlüğü’ne geçen öğrencilere Üst Kurul Uzmanı Neriman Saraçoğlu tarafından kurumsal tanıtım sunumu yapıldı. Öğrenciler kurum içerisindeki önemli birimleri de gezerek çalışmaları yakından takip etti.

 

Programın ikinci günü "Ustaların Gözünden Medya Mensubu Olmak" isimli seminerle başladı. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Fatih Keskin moderatörlüğünde yapılan seminerin konukları ise AA Ankara Haberleri Editörü Yusuf İzzettin Çelebi, AA Fotoğraf Editörü Fırat Yurdakul, TRT Radyo spikeri Sevda Türkeri ve TRT Haber muhabiri Yaşar Kefeli oldu. Katılımcıların deneyimlerini aktardıkları seminerde, öğrencilerin soruları cevaplandırıldı. Seminerin ardından TRT Genel Merkezi’ne ziyaret gerçekleştiren öğrenciler canlı yayın odaları, TRT Stüdyoları ve daha birçok yeri gezerek deneyimleme fırsatı buldu. 

 

İletişim öğrencilerinin üç günlük eğitim programı Ankara Hamamönü gezisi ve Anıtkabir ziyareti ile sona erdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X