Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

“Barış için pedalla” projesi kapsamında bisikletle Türkiye turunu hayata geçiren Oğuz Öztürk’ün, Anadolu’da doğa ve insan temalı 80 fotoğraftan oluşan “Barış için Türkiye Turu” adlı fotoğraf sergisi Terracity AVM’de açıldı.

admin
Bu içerik 286 kez okundu.
Advert

Bisiklet kullanımında bilinç ve farkındalık yaratmak amacıyla “Geleceğe pedallıyoruz” ve “Pedalları çevirin, çocukları sevindirin” sloganları ile bir dizi etkinlik düzenleyen Terracity AVM, Oğuz Öztürk’ün 80 fotoğraftan oluşan sergisini Antalyalılarla buluşturdu.

2016 yılında İzmir Saat Kulesi yanında yer alan Şehit Gazeteci Hasan Tahsin Anıtı önünden 81 ili kapsayan “Barış için pedalla” projesi için pedala basan, Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’dan sonra Doğu Anadolu’ya ulaşan Oğuz Öztürk objektifine yansıyan fotoğrafları Terracity AVM’de sergiledi. Bisikleti ile gezdiği yerlerde, insanların barış ile ilgili düşüncelerini alan, doğu ile batı insanının kaynaşmasına bir barış elçisi gibi destek veren Oğuz Öztürk, sergi açılışında yaptığı konuşmada, insanların ölmemesi ve kardeşçe barış içinde yaşamaları için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi.

Barış için yola çıktığını, Doğu ve Batı'nın birbirini daha iyi tanıması için çaba gösterdiğini ifade eden Oğuz Öztürk, “Bu zorlu süreçlerde yaşanılan olayların bir an önce son bulması, ölümlerin olmaması ve insanların gerçekten kardeşçe yaşayabileceğini herkesin göstermesini istiyorum. Bu amaçla da gittiğim her yerde insanları tanımaya, onların neler düşündüğünü, neler hissettiğini öğrenmeye çalışıyorum. Savaşla bu işin çözülemeyeceğini artık gerçekten öğrenilmesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.

 

Oğuz Öztürk’ün “Barış için Türkiye Turu” konulu fotoğraf sergisinin açılışına Antalya Bisiklet Sevenler Grubu (ABS ) üyeleri de katılarak destek verdi. Grubun yaklaşık 40 üyesi fotoğraf sergisini gezdi ve Oğuz Öztürk’ten gerçekleştirdiği Türkiye turu konusunda bilgi aldı. Terracity AVM -1 kattaki sergi 16 Temmuz tarihine kadar açık kalacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X