Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

TÜRKİYE- AB Karma İstişare Komitesi'nin Türkiye kanadındaki sivil toplum örgütleri, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle, ülke genelinde eşzamanlı ortak basın açıklaması yaptı. Antalya'daki açıklamada, "15 Temmuz'u asla unutmayacağız, unutturmayacağız" vurgusu yapıldı.

admin
Bu içerik 401 kez okundu.
Advert

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Atatürk Konferans Salonu'nda yapılan 'Gücümüz milli irade, hedef büyük Türkiye' başlıklı ortak açıklamanın yapıldığı toplantıya, TOBB'a bağlı ticaret ve sanayi odaları ile ticaret borsası meclis ve yönetim kurulu başkanları, Türk-İş, TESK, Memur Sen, Hak İş, TZOB, TİSK, Türkiye Kamu Sen başkan ve temsilcileri katıldı. 

 

81 ilde aynı anda yapılan açıklamayı Antalya'da sivil toplum örgütleri adına ATSO Başkanı Davut Çetin okudu. Tarihin en zor günlerinden biri olan 15 Temmuz'un yıldönümünde farklı etkinliklerle ve afişlerle ülkenin tamamında 15 Temmuz ruhunu canlı tutacaklarını açıklayan Davut Çetin şunları söyledi:

 

“15 Temmuz'u unutmayacağız, unutturmayacağız. 15 Temmuz'un Türkiye için bir milat olduğuna inanıyoruz. Çünkü bu alçak darbenin ötesinde bir işgal girişimiydi. 15 Temmuz, İstiklal Harbi'nden bu yana ülkemizin karşılaştığı en büyük tehlikeydi. O gece Fetullahçı Terör Örgütü devleti ele geçirmeye, milleti tahakküm altına almaya kalkıştı. Darbe girişiminin asıl amacı, ülkemizi tarihimizde görülmemiş bir kaosa sürüklemek, kardeş kavgası başlatmak, Türkiye'yi iç savaş ortamına sokmaktı. Darbe teşebbüsünün nihai amacı; Türkiye Cumhuriyetini bir daha ayağa kalkamayacak duruma düşürmekti. Allah'a şükürler olsun milletimiz, cesareti ve feraseti ile bu belayı, bu fitneyi durdurdu. Milletimiz demokrasimize ve özgürlüğümüze kasteden bu saldırı karşısında dik durdu, canı pahasına değerlerini savundu. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Gazilerimizi şükranla anıyoruz. Milletimiz onları daima minnetle ve rahmetle anacaktır. Dünyada çok az millet, demokrasisi için bu bedeli ödeyebilir. Siyasi görüşü fark etmeksizin Türkiye'nin geleceğine sahip çıkan 15 Temmuz ruhu demokrasinin sigortasıdır."

 

DHA-Genel - Türkiye-Antalya - Mehmet ÇINAR

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X