Reklamı Geç
Advert
Advert Advert
Advert

ANFAŞ ilklere imza atmaya devam ediyor. TUYAD – Telekomünikasyon Uydu ve Yayıncılık İş İnsanları Derneği ile ANFAŞ ev sahipliğinde gerçekleştirilen iki günlük zirvede, telekomünikasyon sektörü ile ilgili Türkiye’nin ilk fuar organizasyonunun temelleri atıldı.

admin
Bu içerik 210 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

ANFAŞ - Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş. yeni projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. ANFAŞ tarafından organize edilen program kapsamında Antalya’ya gelen TUYAD - Telekomünikasyon Uydu ve Yayıncılık İş İnsanları Derneği Yönetimi, yeni projelerin startını verdi.

 

Programda ilk olarak Antalya Expo Center Fuar ve Kongre Merkezi’nde TUYAD Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

 

Yönetim Kurulu’nun ardından Akra Barut Otel’de organize edilen yemekte sektörün yol haritası masaya yatırıldı. Toplantıya Antalya Vali Yardımcısı Hamdi Bolat, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İbrahim Evrim, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, Uluslararası Antalya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail YÜKSEK ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, ANFAŞ Genel Müdürü Murat Özer, TUYAD Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Özaydın, Sunny Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Atmaca, Vestel Genel Müdür Yardımcısı Zafer Küçükateş, CVS Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Dinç, Antalya Elektronikçiler Odası Başkanı Mehmet Süngü, Focus Genel Müdürü Osman İlhan, İş Ortak Genel Müdürü Bülent Bıdı ve TUYAD Yönetimi katıldı.

 

SEKTÖRLE İLGİLİ İLK ORGANİZASYON
Toplantıda sektöre ilişkin sunum gerçekleştiren TUYAD Başkanı Hayrettin Özaydın, Türkiye’nin 15 milyar dolarlık elektrik ve elektronik ihracatının 4.5 milyar dolarlık kısmını sağlayan telekomünikasyon sektörü ile ilgili Türkiye’de hiçbir organizasyon yapılmadığını ifade etti. İçerisinde Arçelik, Vestel, Sunny, Türksat gibi sektör devlerinin yöneticilerinin bulunduğu toplantıda bir organizasyon yapılma kararı alındı.

 

ANFAŞ EV SAHİPLİĞİNDE FUAR VE KONFERANS
Alınan karar doğrultusunda teknik, regülasyon konularında konferans ve seminerlerin yer alacağı, ticari ürünlerin sergileneceği bir telekomünikasyon fuarının yapılması kararı alındı. Türkiye’de ilk defa düzenlenecek organizasyon için en doğru yerin Antalya olduğu kararlaştırıldı. 2018’in Mart ayında yapılması planlanan organizasyon ANFAŞ ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

 

DÜNYA UYDU BİRLİĞİ
Sektörde Türkiye’nin Orta Doğu’ya önemli bir pazar potansiyeline sahip olduğunun üzerinde durulurken fuara Ekonomi Bakanlığı’nın yurt dışı alım heyetlerinin getirilmesinde ciddi rol oynayacağı ifade edildi. Hayata geçecek organizasyonda Dünya Uydu Birliği’nin kurularak Türksat’ın dönem başkanı olmasının da kararı alındı.

 

İŞ BİRLİĞİ SÜRECEK
Toplantının ardından alınan iş birliği kararı doğrultusunda ANFAŞ Genel Müdürü Murat Özer, organizasyonun başarılı bir şekilde hayata geçmesini temenni ederek TUYAD Yönetimi’ne plaket takdim etti. ANFAŞ ile TUYAD arasında iş birliklerinin devam edeceğini ifade eden Özer, tüm paydaşlara ortak proje çağrısını yineledi.

 

ANTALYA EXPO CENTER TURU

2 günlük Antalya programı kapsamında ilk gün ANFAŞ ve Antalya Expo Center’ı ziyaret eden TUYAD Yönetimi, Antalya Expo Center’ın yenilenen 15 toplantı salonu ve büyüyen fuar alanı gezdi. Fuar merkezini hayranlıkla gezen TUYAD Yönetimi, proje için en doğru yerin Antalya Expo Center olduğunu ifade etti. Heyet, 2. gün ise Antalya tarihi ve doğal güzelliklerini Antalya il Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen tur ile gezdi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X