Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert Advert
Advert

Muratpaşa Belediyesi, Lara’dan Konyaaltı sahiline Antalya’nın en güzel kıyı panoramasını sunan 35 bin metrekarelik alanda park çalışmalarını tamamladı. Parkta artık sıra, rengarenk ahşap sandalyelerde, bembeyaz masalarda oturup Akdeniz’in keyfini çıkarmaya geldi.

admin
Bu içerik 204 kez okundu.
Advert

Geçen yıl Nisan ayında Antalya’nın denize uzanan en uç noktası Bababurnu’nun da bulunduğu 35 dönümlük alanda gerçekleşen tahliye ve yıkımın ardından başlayan Muratpaşa Belediyesi’nin park çalışmaları tamamlandı.

Çalışmalar kapsamında alanda süs havuzları, yapay şelaleler, parkın giriş kısmını da oluşturan dinlenme noktaları ve meydan düzenlemesi yapıldı. Parkta ahşap donatı pergola ve arazi formuna uygun bank ve masalı banklardan tercih edilirken, alanda bulunan 3 doğal çöküntünün etrafında da doğal yürüyüş parkuru oluşturuldu.

Yazar, toplumbilimci, şair ve siyasetçi Ziya Gökalp’in adının verilmesi düşünülen parkta, çalışmalar sırasında 282 ağaç korundu. Bununla birlikte parka 119 turunç fidanı dikilirken peyzaj düzenlemesinde 28 bin 448 mevsimlik çiçek, 2 bin 845 kalıcı bitki kullanıldı. Proje kapmasında parkta halihazır kafeterya ve çay ocağı yapıları korunurken yenilemenin ardından Muratpaşa Belediyesi, komşularına büfe hizmeti de vermeye başladı.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 35 bin metrekare alanda gerçekleştirilen park çalışmasının sadece Muratpaşa değil Antalya’nın ve kenti ziyaret eden milyonlarca turistin ihtiyaçlarına dönük bir çalışma olduğunu söyledi. Projenin bu yönüyle, kente “Hangi boş alana ne dikerim" şeklinde bakan bir yerel yönetim anlayışının karşısında kamusal duyarlılıkları ön plana çıkardığının altını çizen Başkan Uysal, şunları söyledi:

“Burası, daha önce açılışını yaptığımız Erdal İnönü Kent Parkı’nda olduğu gibi toplumcu belediyecilik çerçevesinde hayata geçirdiğimiz yerel yönetim yaklaşımımızın sonucudur. Artık parkta sıra komşularımıza, rengarenk ahşap sandalyelerde, bembeyaz masalarda oturup Akdeniz’in keyfini çıkarmaya gelmiştir.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X