Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert Advert
Advert

ANTALYA Yelken ve Deniz Sporları İhtisas Kulübü (AYDİK), geleceğin yelken sporcularını yetiştiriyor.

admin
Bu içerik 235 kez okundu.
Advert

Büyükşehir Belediyesi'nin tahsis ettiği alanda çalışmalarını sürdüren kulübün yönetim kurulu üyesi Kaan Cici, hedeflerinin Antalya'da daha çok insanı yelken sporu ile tanıştırmak ve bu sporu yaymak olduğunu söyledi. Kulübün 1996 yılından bu yana faaliyetlerine devam ettiğini belirten Cici, "Özellikle yaz aylarında 8-15 yaş arası gençlerimize optimist ve lazer derslerimiz var. Aynı zamanda yetişkinlere lazer ve yelken eğitimlerine başladık" dedi.

 

Kulübün temel amaçlarından birisinin ticari kaygı gütmeden Antalya çanağındaki gençlere ve yetişkinlere yelken sporunu öğretmek, bu spora karşı kendilerini yakın hissetmelerini sağlamak olduğunu anlatan Cici, "Şu an minik kursiyerlerimiz kara çalışması yapıyor. Optimist öğrencilerimiz, karada, sahilde ve bir grubumuz da denizde çalışmalarını sürdürüyor. 40 öğrencimiz var. Temmuz ve ağustos ayları için iki farklı kurs dönemimiz var. Antalyalı gençlerin ağustos ayındaki programımıza taleplerini bekliyoruz. Çok cüzi miktarlar ödeyerek kulübümüzde yelken sporunu öğrenmek mümkün. Sosyal medyadan Antalya Yelken Kulübü adı altındaki facebook sayfamızdan bize ulaşmaları mümkün" diye konuştu.

 

 

AMAÇ, TAKIM RUHUNU GELİŞTİRMEK

AYDİK Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Us ise "Şirketler için takım ruhunu geliştirmeye yönelik programlarımız da var. Programlarımızın çocuk gelişimine çok faydalı olduğunu gözlemliyoruz. Hem bireysel hem de takım çalışmalarında kendilerini geliştirmelerinde çok fırsat tanıyor bu spor. Bir yandan da ulusal ve uluslararası müsabakalara sporcu yetiştiriyoruz" dedi.

 

 

KADA VE DENİZDE YELKEN EĞİTİMİ

Yelken antrenörü Canberk Uysal, "Bugün 5 kursiyer 25 sporcumuzla eğitim yapıyoruz. Kendi sporcularımız kursiyer sporculara yelken eğitimi veriyor. Önce karada yaklaşık 45 dakika veya 1 saat eğitim veriyoruz. 2 saat de denizde yelken eğitimi veriyoruz. Pazartesi, çarşamba ve cuma günleri eğitimlerimiz var" diye konuştu.       

 

 

DHA-Genel - Türkiye-Antalya

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X