Reklamı Geç
Advert
Advert Advert
Advert

KALEİÇİ’YLE BERLİN’E

Muratpaşa Belediyesi, Kaleiçi’nin tanıtımı için yurtdışına çıkıyor.

KALEİÇİ’YLE BERLİN’E
KALEİÇİ’YLE BERLİN’E admin
Bu içerik 398 kez okundu.
Advert

Muratpaşa, 8 Mart’ta başlayacak ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarı’nda; 45 metrekarelik standında Kaleiçi’ni ve Antalya’yı tanıtıp, ziyaretçileri bu yıl 6 – 9 Temmuz tarihlerinde 2’ncisi yapılacak Kaleiçi Old Town Festivali’ne davet edecek

Muratpaşa Belediyesi, turizm sektörünün borsası niteliğine sahip dünyanın en önemli turizm organizasyonlarından ITB Berlin Fuarı’na 3’ünce kez katılıyor.

Muratpaşa, 8 Mart Çarşamba başlayacak fuarda 45 metrekarelik alanda, dünyanın en büyük 5’inci turizm fuarı olarak gösterilen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’ndan (EMİTT) “En İyi Stant” ödülünü aldığı Kaleiçi konseptiyle katılacak.

Stantta, eski Antalya'da kenti çevreleyen surlar üzerindeki anıtsal kapılardan biri 130 yılında Roma İmparatoru Hadrianus'un Antalya'yı ziyareti sırasında, ona hitaben yapılan Üçkapılar, UNESCO Dünya Kültür Miras Geçici Listesi’ne kabul edilen Yivli Minare ve Kaleiçi evi replikaları yer alacak. Bununla birlikte 180 santimetre uzunluğunda  Anadolu topraklarının ilk kadın belediye başkanı “Perge’nin Kızı” Plancia Magna heykelinin de Muratpaşa Belediyesi’nin ITB standında bulunacak.

Fuarda ayrıca Muratpaşa Belediyesi bu yıl 6 – 9 Temmuz tarihlerinde 2’ncisi gerçekleştireceği Kaleiçi Old Town Festivali’nin de tanıtımını yapacak.  

Muratpaşa Belediyesi, 12 Mart’a kadar devam edecek ve ilk üç günü turizm profesyonellerine, son iki günü de tatilcilere açık olacak fuarda 10 bin Kaleiçi haritası, bin Kaleiçi rehberi ve 5 bin Kaleiçi kitapçığıyla Antalya’nın yaşayan antik kenti Kaleiçi’nin tanıtımını gerçekleştirecek. Fuarda ayrıca Muratpaşa Belediyesi, Kaleiçi’nin tanıtımı için hazırladığı bardak altlığı, buzdolabı magneti gibi küçük hediyelik eşyalar da fuar ziyaretçilerine takdim edilecek.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X