Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert Advert
Advert

Nisan 2017 tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Türkiye kağıt sektöründe devlet destekli ilk Ar-Ge Merkezi kurma iznini alan tamamı yerli sermayeli Antalya Kutu ve Oluklu Mukavva Sanayi A.Ş ANKUTSAN ile Antalya Bilim Üniversitesi (ABÜ) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

admin
Bu içerik 387 kez okundu.
Advert

ANKUTSAN A.Ş Ar-Ge Merkezinde düzenlenen protokol imza törenine şirket kurucu ortakları Rüstem Kesgi ve Mustafa Çakal, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr İsmail Yüksek, Rektör Yardımcısı Prof .Dr. Hamza Kandur, Ankutsan A.Ş Yönetim Danışmanı Prof. Dr. Talat Çiftçi ve Ar-Ge ekibi katıldı.

Ankutsan A.Ş Kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rüstem Kesgi imza töreninde yaptığı konuşmada, sektörde ilk kez devlet destekli Ar-Ge Merkezi izni alan Ankutsan’ın söz konusu akademik işbirliği ile üniversitenin teorik bilgilerini sanayide uygulayacaklarını söyledi. Rüstem Kesgi, ulusal ve uluslararası projelerin gerçekleştirilmesi, teorik bilgi ile sanayi uygulamalarının paylaşılması, yeni ürün veya metot patenti alınması ile sempozyum, kongre ve seminerlere katılım konularında üniversiteden destek alacaklarını kaydetti.

Üniversite-Sanayi işbirliğinin bu protokolle her sektörde olduğu gibi kağıt ve ambalaj sektöründe de gelişme göstereceğinden umutlu olduklarını belirten Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek de yaptığı konuşmada, üniversite-sanayi işbirliklerinin önemine dikkati çekti, üniversite olarak Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki işletmelerin yanında olduklarını vurguladı, üniversitenin de Ankutsan’ın sanayide pratik bilgilerinden yararlanacağını söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X