Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

CEP telefonu şirketlerinden Huawei'nin Türkiye Tüketici Ürün Grubu Pazarlama Direktörü Cem Sezer, müşteri el alışkanlığının eski telefonuna göre olduğu için en çok düşürme ve ekran kırılma olayının yeni telefon alındıktan 10- 15 gün içerisinde meydana geldiğini söyledi. Sezer, müşterinin Huawei markasıyla tanışmasının tatsız olmaması için ekran kırılmalarında bir kereye mahsus ücretsiz değişim yaptığını kaydetti.

admin
Bu içerik 356 kez okundu.
Advert

Geçen yıl dünyada 140 milyon cep telefonu satışı yapan ve 26 milyar dolar gelir elde eden iletişim teknolojileri şirketlerinden Huawei, akıllı cep telefonunda Türkiye pazarındaki payını artırmak için daha önce dört kentte başlattığı bluetooth hoparlör hediye kampanyasına Antalya'yı da ekledi. Trabzon, Ankara, Samsun ve İzmir illerinde uygulanan Huawei P9 Lite 2017 akıllı telefonu alan müşterilerine 200 TL değerinde bluetooth hoparlör hediye kampanyası Antalya'da da başladı. Huawei Türkiye Tüketici Ürün Grubu Pazarlama Direktörü Cem Sezer, kampanyanın tanıtımının yanısıra, Huawei'nin dünya pazarındaki yeriyle ilgili Antalya'da bir basın toplantısı düzenlendi.

 

16 AR-GE MERKEZİNDEN BİRİ İSTANBUL'DA

Huawei'nin Türkiye'de 29 yıl önce küçük bir ofiste başladığını anlatan Cem Sezer, Çin'de 176 bin çalışanı ve diğer ülkelerde de 40 bine yakın çalışanı ve iş ortakları bulunduğunu kaydetti. Huawei'nin yazılım, cep teknolojileri ve dizayn başta olmak üzere 16 araştırma- geliştirme merkezi bulunduğunu belirten Sezer, “Sadece bu ar-ge merkezlerinde toplam 70 bin çalışanı var ve her yıl 9 milyar dolar sadece ar-ge ve yeni teknolojilerin yaratılması için harcanıyor. İletişim teknolojileri alanında 5 binin üzerinde patentli ürünüyle dünyada lider. Ar-ge merkezlerinden biri de İstanbul'da ve 700 mühendis istihdam ediliyor. Bu anlamda Türkiye'ye katkı koyan en önemli yabancı şirketlerden biri" dedi.

 

TÜRKİYE'DE BİLİNİRLİK YÜZDE 70

Dünyanın en büyük 83'üncü şirketi konumundaki Huawei'nin dünyadaki bilinirlik oranının geçen yıl yüzde 81, Türkiye'de ise yüzde 46 olduğunu dile getiren Cem Sezer, Türkiye'de her iki haftada bir marka bilinirliği anketi düzenlediklerini ve Haziran ayı itibariyle Türkiye'deki bilinirlik oranının yüzde 70'e çıktığını söyledi. Türkiye ofisi olarak bu rakamı daha da üst düzeye çıkarmayı hedeflediklerini belirten Sezer, “Türkiye de artık sektörde büyük markalar arasındaki yerini almaya başladı. Huawei'nin üç ana iş kolu var. Bunlar GSM teknolojileri altyapısı, baz istasyonları, sunucular, modem, ADSL ve fiber teknolojileriyle cep telefonu üretimi. Dünya nüfusunun 3'de 1'i, Türkiye'de ise nüfusun yüzde 70'i Huawei'nin altyapısını kullanıyor. Türkiye'de aslında 4.5 G teknolojisine geçişi Huawei sağladı" diye konuştu.

 

140 MİLYON ADET TELEFON SATIŞI

Akıllı cep telefonlarında kendi chipset işlemcisini üreten dünyadaki üç şirketten biri olduklarını da dile getiren Sezer, 2016 yılında dünya genelinde 1 milyar 470 milyon cep telefonu satışı yapıldığını ve bunun yüzde 10'unu, yani 140 milyonunu Huawei'nin gerçekleştirdiğini ve 26 milyar dolar gelir elde edildiğini söyledi. Avrupa pazarında yüzde 20, Finlandiya, Güney Amerika, Ortadoğu pazarlarında sektörde birinci sırada olduklarını ifade eden Sezer, “Zaten Çin'i söylemeye gerek yok, açık ara birinci durumda. P ve M serileri üst sekmentte ciddi pazar payına sahip. Yıl sonuna doğru sürprizimiz olacak ve yapay zeka üzerinde çalışmalar sürüyor" dedi.

 

ARTIDAN EKSİ 60 DERECEYE ÇALIŞIYOR

Huawei'nin akıllı cep telefonlarında müşterinin mutluluğunun ön planda tutulduğunu ve en büyük takıntının kalite olduğunu anlatan Cem Sezer, “Huawei marka akıllı cep telefonları eksi 60'dan artı 60 dereceye kadar her türlü hava şartlarında çalışmak zorundadır. Üretimdeki hata payı binde 3'tür. Everest'e çıkan bir müşterimiz bile cep telefonunu kullanabilmelidir. Dolayısıyla servise çok ihtiyaç duyulacak da bir ürün değil. Ama yine de İstanbul'da iki servis noktamız var ve bir de Antalya'da oluşturulacak" diye konuştu.

 

EKRAN KIRILMASINA ÜCRETSİZ DEĞİŞİM

Adresten alıp adrese teslim tamamen ücretsiz servis imkanı sunulduğunu kaydeden Sezer, telefonu ilk aldıklarında yere düşürüp ekranı kıran müşterilerine ücretsiz değişim yaptıklarını dile getirdi. Sezer, şöyle dedi:

“En çok ekran kırılma olayı cep telefonu alındıktan 10- 15 gün içerisinde yaşanıyor. Çünkü müşteri el alışkanlığı eski telefonuna göre olduğu için en çok düşürme olayı yeni telefon alındıktan 10- 15 gün içerisinde yaşanıyor. Huawei ürünüyle yeni tanışan birinin tatsızlık yaşamaması için de böyle bir durumda ekran değişimini bir kereye mahsus ücretsiz yapıyoruz."

DHA-Ekonomi - Türkiye-Antalya - Mehmet ÇINAR

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X