Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Antalyaspor Yaz Kupası Haluk Yelten Açık Su Yüzme Yarışı, bu yıl 27 Ağustos’ta düzenlenecek.

admin
Bu içerik 274 kez okundu.
Advert

Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafiz Tanır ile Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Şimşek’in katılımıyla düzenlenen basın toplantısında, yarışla ilgili bilgiler katılımcılarla paylaşıldı.

Antalyaspor Kulübü Derneği tarafından organize edilen ve Muratpaşa Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen yarış; 1970’li yıllarda Antalyaspor lisansıyla yüzen ve Türkiye dereceleri elde eden rahmetli “Haluk Yelten” adına düzenlenecek.

Antalyaspor Kulübü Derneği ev sahipliğinde, Muratpaşa Belediyesi, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ve Deniz Ticaret Odası’nın katkılarıyla düzenlenen ve yoğun bir katılıma ev sahipliği yapması beklenen “Açık Su Antalya Haluk Yelten Yüzme Yarışı” gerçek zamanlı olarak 3 farklı başlangıç noktasından start alacak. Yarış bitiş noktası ise Muratpaşa Belediyesi Erdal İnönü Parkı Plajı olacak.

ULUSLARARASI FORMATTA OLMASI HEDEFLENİYOR

Antalya’nın dünyaca ünlü falezlerine paralel olarak yüzülen yarışlarda yüzücülere keyifli anlar yaşatırken, seyircilere de birçok noktadan seyir imkanı sağlanıyor. Geçtiğimiz yıl Antalyaspor 50. Yıl kutlamaları kapsamında farklı bir parkurda 2 farklı start noktasından başlayarak düzenlenmişti. Yarışmanın önümüzdeki yıllarda uluslararası bir formata sahip olması hedefleniyor.

BİTİŞ NOKTASI ERDAL İNÖNÜ PARKI PLAJI

Yarışın geçtiğimiz yıl rahmetli Ziya Özen adına düzenlendiğini hatırlatan Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafiz Tanır, “Antalyaspor Kulübü Derneği olarak düzenlediğimiz Antalya Yaz Kupası adı altındaki etkinliklerimizden biri ve en önemlisi. Bu yıl 2.’sini düzenlediğimiz bu yarışa; 1970’li yıllarda Antalyaspor lisansıyla yüzmüş, Türkiye dereceleri elde etmiş hatta Türkiye rekorları kırmış Haluk Yelten’in adına düzenliyoruz” dedi.

TÜM KATILIMCILARA ANI MADALYASI VERİLECEK

3500 metre veya 1500 metre yarışına katılacak yarışmacılar Yüzme veya Sutopu Lisansları’yla katılabilecek. Lisansı olmayan yüzücüler ise doktor raporunu kayıt ofisine ibraz ederek yarışmalara katılabilecek. 500 metre yüzme etkinliğine ise herkes katılabilecek. Erdal İnönü Parkı’nda düzenlenecek ödül töreninde ise genel klasmana giren ilk üçe kupa, yaş gruplarına giren sporculara madalya ve bütün katılımcılara anı madalyası verilecek.

ANTALYA’YI TEKRAR YÜZMEYLE BULUŞTURMAK İSTİYORUZ”

Geleneksel hale gelerek uzun yıllar Antalya markasını temsil eden bir yarış olmasını temenni ettiklerini sözlerine ekleyen Başkan Nafiz Tanır şöyle devam etti: “Dünyaca bilinen falezlerimizin dünyaya tanıtılmasının yanı sıra uzun vadede uluslararası bir yarış formatında etkinlik olması en büyük hedefimiz. Antalya’yı tekrar yüzme sporuyla buluşturmak istiyoruz.”

ORGANİZASYONUN BİR PAYDAŞI OLMAKTAN DOLAYI ÇOK MUTLUYUZ”

Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Murat Şimşek ise, “Böyle güzel bir organizasyonun paydaşı olmaktan hem belediyemiz hem de şahsım adına mutluluk duymaktayım. Bu yarış, belediyecilik anlayışımızla da örtüşen, desteklediğimiz bir organizasyon. Antalyaspor’un kitlelerle buluşmasına vesile olmaktan ve halkımıza spor yaptırabileceğimiz bir organizasyon olması nedeniyle çok mutluyuz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

YAZ KUPASI ADI ALTINDA 3 FARKLI ORGANİZASYON

Antalyaspor Yaz Kupası’nın 3 farklı etaptan oluştuğunu hatırlatan Antalyaspor Yüzme ve Sutopu Branş Sorumlusu Alp Özel, “İlki bu hafta sonu yüzmeyi yeni öğrenen yaklaşık 500 kursiyerimizin katılımıyla düzenlenecek yüzme şenliği olacak. Yüzmeyi bu sene öğrenen bu çocuklarımızı motive etmek ve onları teşvik etmek için düzenleniyoruz. 2. etapta ise, U19 kategorisinde mücadele eden bayan sutopu takımlarını Antalya’da 25-27 Ağustos günleri arasında turnuvada bir araya getireceğiz. 3. etabımız da bu yarışımız olacak” dedi.

KUTU……..KUTU……KUTU

Yarışlar gerçek zamanlı olarak 3 farklı start noktasından başlayacak

  • 3500 metre Mermerli Plajı

  • 1500 metre Muratpaşa Belediyesi Engelsiz Kafe

  • 500 metre Muratpaşa Belediyesi Şirinyalı Plajı (Atan Otel ön tarafı)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X