Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

8 MART’TA MURATPAŞA’DA KADIN ÇALIŞANLAR İZİNLİ

Muratpaşa Belediyesi ve KESK’e bağlı TÜM BEL-SEN arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesi’yle 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Muratpaşa Belediyesi çalışanı kadınlar idari izinli sayıldı.

8 MART’TA MURATPAŞA’DA KADIN ÇALIŞANLAR İZİNLİ
8 MART’TA MURATPAŞA’DA KADIN ÇALIŞANLAR İZİNLİ admin
Bu içerik 389 kez okundu.
Advert

Muratpaşa Belediyesi, Birleşmiş Milletler tarafından da tanımlanan ve kadınların uzun yıllardır ‘resmi tatil’ ilan edilmesi için mücadele verdiği 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde kadın çalışanlarına bir gün süreyle idari izin verdi. Belediye ve TÜM BEL-SEN arasında Aralık 2016’da yenilenen Toplu İş Sözleşmesi hükümlerince kadınlara yönelik idari izin sadece memurları değil işçi ve hizmet alım yoluyla Muratpaşa’nın kadın çalışanlarını kapsayacak şekilde genişletildi.

Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediyenin rutin iş ve işlemlerini aksatmayacak şekilde kadın çalışanların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde idari izinli sayıldığını söyledi. Bu tutumu 2 yıldır taviz vermeden devam ettirdiklerini ve TÜM BEL-SEN’le imzalanan toplu iş sözleşmesinde de yer verdiklerinin altını çizen Başkan Uysal, şunları söyledi:

“Burada işveren toplumdur, Muratpaşa’da yaşayan komşularımızdır. Kadınların uzun yıllardır 8 Mart’ın resmi tatil ilan edilmesi yönünde talepleri var. Bu konuda TBMM’ye sunulmuş sayısı kanun teklifi var. Bu açıdan kadınların 8 Mart’a yönelik taleplerini göz ardı edip, yokmuş gibi davranamazdık. Bu talep aynı zamanda kadına yönelik şiddet başta olmak üzere şiddetin her türlüsüne yönelik verilen mücadelenin de bir parçasıdır. Şiddete ‘Hayır’ dediğimiz, birada kardeşçe yaşama idealini yüksek sesle dile getirdiğimiz bu günlerde 8 Mart’ta tüm kadın çalışanlarımızı idari izinli olacak. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X