Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert Advert
Advert

Klasik balenin ve masalın büyüsü 2000 yıllık Aspendos Antik Tiyatroda kapılarını açıyor…

admin
Bu içerik 289 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Klasik balenin ve masalın büyüsü 2000 yıllık Aspendos Antik Tiyatroda kapılarını açıyor…

24. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali kapsamında Aspendos Antik Tiyatrosunda 28 Ağustos Pazartesi akşamı saat: 21.00’de İstanbul Devlet Opera ve Balesi “Uyuyan Güzel” balesini, Piyotr İlyiç Çaykovski’nin eşsiz müziği eşliğinde Marius Petipa koreografisi ile sahneye taşıyacak.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Başkoreografı Ayşem Sunal Savaşkurt’un, çıkış noktası olarak Petipa’ya sadık kalarak sahneye taşıdığı eser, teknik ve estetik açıdan bale repertuvarının en önemli eserlerinden biri olarak kabul ediliyor.

 Eserin dekor tasarımını Adnan Öngün, kostüm tasarımını Çimen Somuncuoğlu, ışık tasarımını Önder Arık üstlenirken, “Prenses Aurora”yı Gizem Tuncay, “Prens Florimund”u Erhan Güzel, “Carabosse”u İlke Kodal ve “Leylak Perisi”ni Melike Koper canlandıracak.

Festivalin kapanışında 4 Eylül 2017 Pazartesi akşamı, Rusya’dan festivale katılan Moskova Natalia SATS Devlet Opera ve Bale Tiyatrosu, “Şehrazat / Chopiniana / Poloveç Dansları” üçlü dans gösterilerinş sunacak. Michael Fokine’nin koreografisini Andris Liepa sahneye koyuyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X