Reklamı Geç
Advert
Advert Advert
Advert
Advert

ANTDOB “ŞEHİTLER ORATORYOSU”NU SAHNELİYOR

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Çanakkale Zaferi’nin 102. yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Çanakkale’de hayatını kaybeden şehitlerimizi ‘Şehitler Oratoryosu’ ile anacak.

ANTDOB “ŞEHİTLER ORATORYOSU”NU SAHNELİYOR
ANTDOB “ŞEHİTLER ORATORYOSU”NU SAHNELİYOR admin
Bu içerik 408 kez okundu.
Advert

Hasan Niyazi Tura’nın bestelediği Şehitler Oratoryosu’nun librettosu Eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman’a ait. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en anlamlı günlerinden biri olan 18 Mart’ta düzenlenecek olan konser saat: 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Antalya Devlet Opera ve Balesi koro ve orkestrasının sahne alacağı konserde orkestrayı Bujor Hoinic, koroyu Mahir Seyrek ve çocuk korosunu Esra Serbest yönetirken, konserin solistleri Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçısı soprano Feryal Türkoğlu, Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçısı mezzosoprano Ferda Yetişer, Samsun Devlet Opera ve Balesi sanatçısı tenor Barış Yanç ve Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Umut Tarık Akça olacak. Oratoryoda metinleri Antalya Devlet Tiyatrosu sanatçısı Orkun Yılmaz seslendirecek.

Hasan Niyazi Tura’nın eseri olan Şehitler Oratoryosu ‘Vatan Sevgisi’, ‘Kuruluş ve Kurtuluş Dönemi Dahil Ulusal Bütünlük ve Birliğimizin Korunması için Yapılan Mücadele ve Savaşlar’, ‘Şehadet Öncesi’, ‘Şehadet Anı’, ‘Şehidin Ölüm Sonrası Huzur ve Gururu’ başlıklarını taşıyan beş farklı bölümden oluşuyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X