Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Sanayi devleri sıralamasında ciro performansını 2016’da 2015’e göre161 basamak birden yükselten ANKUTSAN’ın başarısı ATSO ödülü ile taçlandı.

admin
Bu içerik 225 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

ATSO “2017 Geleneksel Ödül Töreni” Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Atatürk Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Antalya Valisi Münir KaraloğluCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman BudakMHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mehmet Günal, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, protokol üyeleri ve iş adamlarının katıldığı ödül töreninde İSO’nun geleneksel 2016 raporunda cirosunu 2015’e göre 2016’da 161 basamak birden yükselten Antalya Kutu Sanayi ve Oluklu Mukavva Kağıt Ticaret A.Ş ANKUTSAN da ödülünü aldı.

İstanbul Sanayi Odası’nın geleneksel “Türkiye'nin 2'nci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2016 Yılı Raporu”nda ciro performansını 2015’e göre 381’nci sıradan 220’nci sıraya yükselten Antalya Kutu Sanayi ve Oluklu Mukavva Kağıt Ticaret A.Ş’ye (ANKUTSAN) ödül verildi. ANKUTSAN’ın ödülünü ANKUTSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve şirket kurucu ortağı Mustafa Çakal aldı. ATSO Başkanı Davut Çetin, 2016 krizine rağmen bu krizi sağ salim atlatan her üyenin başarılı kabul edilmesi gerektiğini vurguladı, başarısından dolayı Ankutsan’ı kutladı. Antalya Valisi Münir Karaloğlu da, törende yaptığı konuşmada, Türkiye'yi hedeflerine taşıyacak en önemli illerden birinin Antalya olduğunu belirtti ve istihdam sağlayan iş adamlarına teşekkür etti.

Ankutsan kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çakal da önümüzdeki yıl İSO raporunda ilk 500 şirket arasına girmeyi hedeflediklerini ve Türkiye’nin gücüne inandıklarını söyledi.

Hedef en büyük ilk 500 arasına girmek
İSO’nun 2015 yılı raporunda 2’nci 500 büyük şirket arasında 120,6milyon liralık ciro büyüklüğü ile 381’nci sırada yer alan Ankutsan A.Ş,  2016’da üretimden satışlar cirosunu 167,3 milyon liraya çıkararak 220’nci sıraya yerleşti. Antalya ANKUTSAN merkez, İstanbul, Mersin ve Ankara fabrikalarında oluklu mukavva ve kutu üretimi faaliyetlerinde bulunan ANKUTSAN Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasına girmeyi hedefledi. Tamamı yerli ve öz sermaye ile kurulan ANKUTSAN, 150 metrekarelik kiralık bir atölyede ayda 40-50 ton üretim yapan bir tesisten bugün 4 fabrikasında aylık üretimi 20 bin tona ulaşan dev bir sanayi kuruluşu haline geldi. ANKUTSAN’ın üretimden ihracatı 2016’da yüzde 20 gerçekleşti, 2017’de ise yüzde 25 hedefledi. Devlet destekli ve kağıt sektöründe ilk AR-GE merkezini kuran ANKUTSAN, global pazarda Pizza kutularındaki uzmanlığı ile tanınıyor. Son yıllarda yaptığı Ar-Ge çalışmaları ve sürekli iyileştirmeler ile Pizza kutularında Avrupa ve Kuzey Amerika pazarında en bilinen ve tercih edilen 3 firmadan biri konumuna gelen ANKUTSAN Amerika’da da bir depo kurarak, bu ülkeye ihracat bağlantılarında bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X