Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

TENEFFÜS PARK’TAN HABABAM SINIFI GEÇTİ

Muratpaşa Belediyesi ve Falez A.Ş. işbirliğinde hayata geçirilen Antalya’nın çocuk dünyası Teneffüs Park’ta, Antalyalılar, herkesin sevgilisi Hababam Sınıfı oyuncularıyla eğlence, müzik, dans ve biraz da haytalıkla dolu ama kesinlikle çok mutlu bir hafta sonu geçirdi.

TENEFFÜS PARK’TAN HABABAM SINIFI GEÇTİ
TENEFFÜS PARK’TAN HABABAM SINIFI GEÇTİ admin
Bu içerik 478 kez okundu.
Advert

Onlar, Rıfat Ilgaz'ın unutulmaz eseri Hababam Sınıfı’nın 1974'te beyazperdeye aktarılmasıyla hayatımıza girdi ve 43 yıldır hiç çıkmadılar. Damat Ferit, İnek Şaban, Güdük Necmi, Hafize Ana, Kel Mahmut, Hayta İsmail ve daha birçok unutulmaz karakter 7’den 77’ye Türkiye’nin sevgilisi olmayı başarırken Hababam Sınıfı’nın biraz tembel, çokça haylaz karakterleri Muratpaşa’nın şirketi Falez A.Ş. ile hayata geçirdiği çocuk dünyası Teneffüs Park’ta, Antalyalılarla biraraya geldi.

Hababam Sınıfı oyuncularıyla eğlence, müzik, dans ve biraz da haytalıkla dolu ama kesinlikle çok mutlu bir hafta sonu geçiren Antalyalıların coşkusuna Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da ortak oldu.

Başkan Uysal, Teneffüs Park’ta gerçekleştirilen ‘Yeşilçam Sokağı’ açılışında Hababam Sınıfı’nın aynı zamanda değerler öğretisi olduğunu belirterek, “Hababam sınıfı bize Cumhuriyet değerlerimize, ülkemize sahip çıkmayı öğretti.  Hababam sınıfı bize kardeşliği, dayanışmayı, dostluğu, arkadaşlığı öğretti.  Hababam sınıfı aynı zamanda espriyi, nükteyi, zekayı öğretti. İnsan yaşamı için empatiyi, hoşgörüyü bütün nükteleriyle, bütün tebessüm ve kahkahalarıyla evimizin içine girerek bize öğretti” diye konuştu.  

Topluma öğrettikleri tüm bu değerler ışığında Hababam Sınıfı’na minnet duygularını dile getiren Başkan Uysal, konuşmasına şöyle devam etti:

“10 yaşına kadar bir çocuğu bir sırada 40 dakika oturtup tahtaya baktırmak, hiç kimse kusura bakmasın, doğru bir şey değildir. 10 yaşın altında bir çocuk, sınıfın dışında hoplayıp, zıplayıp, dayanışma içinde doğruluk ve dürüstlük gibi kavramları öğrenmesi gerekir. Bunu bir takım oyun içinde öğrenebiliyor olması lazım. Sadece 10 - 15 dakikalık küçük sunumlar için çocuklar sınıflara alınmalı. Bir gün böyle bir eğitim sistemini yakalayabilmeyi diliyorum. Haftanın 5 günü çocuklarımızı sınıflara kapatıyoruz. Komşularımdan rica ediyorum haftanın iki günü çocuklarını Teneffüs Park’a getirsinler de çocukların ruh sağlığı yerine gelsin.” 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X