Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert Advert
Advert

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 23 Eylül’de Sezon Açılış Konseri ile merhaba diyeceği 2017- 2018 sanat sezonunda Bizet’in ünlü “Carmen” operasını bu sezon ilk kez 28 Eylül Perşembe saat: 20.00’de sahneleyecek.

admin
Bu içerik 213 kez okundu.
Advert

Libretto Ludovic Halevy-Henri Meilhac tarafından yazılan ve Evin Atik tarafından sahneye konulan eser, Don Jose adlı bir muhafız çavuşunun, Carmen adında bir çingene kızına olan ihtiraslı aşkını ve bu aşkın cinayetle biten sonunu anlatıyor. Eser 30 Eylül Cumartesi saat: 15.00’te tekrar izleyici karşısına çıkacak.

Eserde Antalya DOB orkestrasını Alexandru Samoila, Antalya DOB korosunu Mahir Seyrek, Antalya DOB çocuk korosunu Esra Serbest yönetirken, dekor Çağda Çitkaya, kostüm Alev Tol, ışık Müfit Özbek ve koreografi Mehmet Sipahi tarafından hazırlandı.

Eserin 28 Eylül’deki gösteriminde “Carmen” rolünü Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürü Sibel Kızılateş, “Don Jose” rolünü Koray Damcıoğlu, “Escamillo” rolünü Arda Aktar, “Micaela” rolünü Nurdan Küçükekmekçi, “Zuniga” rolünü Taner Ölçen, “Morales” rolünü Onur Alpaslan, “Frasquita” rolünü Serap Demirhan Işık, “Mercedes” rolünü Seçil Eyilikeder, “Lillas Pastia” rolünü Selahattin Denizsümüren, “Le Dancairo” rolünü Ümit Burak Tekinay ve “Le Remendado” rolünü Devrim Demirel canlandıracak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X