Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert Advert
Advert

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, bütün şehitlerin ve gazilerin Gaziler Günü’nü kutlarken, “Şehitlerimiz ve gazilerimiz için ne yapsak yetmez, her zaman eksiktir” dedi.

admin
Bu içerik 162 kez okundu.
Advert

Başkan Uysal, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Antalya Şubesi’ni ziyaret etti. Başkan Uysal, Erdal İnönü Kent Parkı içinde yer alan dernek binasında Şube Başkan Ali Kuş, yönetim kurulu üyelerince karşılandı.

BAŞKAN UYSAL’A TEŞEKKÜR

Ziyarette dernek çalışmaları hakkından bilgi veren Şube Başkanı Kuş, 165 üyesi bulunan derneğin gecen yıl 18 Mart Şehitleri Anma Günü’nde mevcut yerine taşındığını belirterek, binanın tahsisi dolayısıyla Başkan Uysal’a teşekkür etti.

VATAN VE İNSANLIK

Başkan Uysal, burada yaptığı konuşmada şehitlerin ve gazilerin Gaziler Günü’nü kutladı. Şehitlik ve gaziliğin birbirinden ayrılamaz değerler ve kavramlar olduğunu dile getiren Başkan Uysal, şunları söyledi:

“Hepsi vatan ve insanlık temalı kavramlardır. Ülkemiz, coğrafyamız çok zor bir yerde olduğu için başımız hep sıkıntıda olmuştur. Bunun doğal sonucu, bizim hep kendi vatanımızı savunmak zorunda kalmamızdır. Şehitlik ve gazilikle birarada yaşamamız, bu değerler ve kavramlarla içli dışlı yaşamamızdır. İnşallah, bir gün ilerde bunlar yaşanmak zorunda kalmayacak.”

MİLLETLEŞME SÜRECİ

Anadolu’nun Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde millet olmayı başarabildiğini kaydeden Başkan Uysal, “Marifet olan milletleşebilmektir, ayrışmak marifet değildir, beraber olabilmektir tasada ve kederde geçmişi ve geleceği paylaşabilmektir” dedi. Milletleşme sürecinin bütün insanları kucaklayan anlayış etrafında şekillendiğinin altını çizen Başkan Uysal, bu anlayışın takip edildiği ölçüde, o kadar rahat Türkiye’nin karşı karşıya olduğu sıkıntılardan kurtulabileceğini söyledi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X