Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert Advert
Advert

Festivale Antalya Komedi Festivali’ne katılacak usta tiyatro sanatçısı Ali Poyrazoğlu ile birlikte bir açıklama yapan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; kitlelerin sanatla buluşmasına sağlamak için çalıştıklarını söyledi. Poyrazoğlu ise; desteklerinden dolayı Başkan Uysal’a teşekkür etti

admin
Bu içerik 211 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Festivale Antalya Komedi Festivali’ne katılacak usta tiyatro sanatçısı Ali Poyrazoğlu ile birlikte bir açıklama yapan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; kitlelerin sanatla buluşmasına sağlamak için çalıştıklarını söyledi. Poyrazoğlu ise; desteklerinden dolayı Başkan Uysal’a teşekkür etti

 

Bu yıl ilki düzenlenen Antalya Komedi Festivali bugün başlıyor. 28 Eylül’e kadar sürecek olan festivalde; Ali Poyrazoğlu, Emre Kınay, Altan Erkekli, Sevinç Erbulak, Fırat Tanış, Günay Karacaoğlu, Veysel Diker, Evrim Alasya gibi isimler, Antalyalı sanatseverlerle buluşacak.

 

Karikatür atölyesi Meltem Cep Sahnede

Festivalde; 28 Eylül Perşembe günü saat 14.00'te yapılacak Ali Çetinkaya Karikatür Atölyesi etkinliğine Muratpaşa Belediyesi evsahipliği yapacak. Ali Çetinkaya, 28 Eylül Perşembe günü Muratpaşa Belediyesi Meltem Cep Sahne'de; 6-12 yaş arasındaki çocukların katılacağı karikatür atölyesi gerçekleştirecek.

 

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, festivale katılacak sanatçılarla biraraya geldi. Başkan Uysal’a; Antalya Komedi Festivali’ne desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verildi. Başkan Uysal, usta tiyatro sanatçısı Ali Poyrazoğlu ile birlikte, bu yıl ilki düzenlenecek Antalya Komedi Festivali’ni değerlendirdi.

 

Kitlesel sanat kursları

Sadece yolla ve sokakla şehir olunamayacağını ifade eden Başkan Uysal; “21 bin insanımıza sosyal hizmet sunuyoruz. Onun dışında sanat, kültür, kent kimliğinin bir parçası olmak, komşulaşmak lazım. 12 festivalimiz var. Resimden tiyatroya kadar, kitlesel ölçekte sanat kurslarımız var. 5 bin komşumuz, kurslarımıza devam ediyor. Bugünde, festival kapsamında ülkemizin en büyük komedi, sinema ve tiyatro sanatçılarından Ali Poyrazoğlu ile beraberiz” dedi.

 

Opera ve çok amaçlı gösteri merkezi

Nazım Hikmet’in ‘Ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum’ dizesini anımsatan Başkan Uysal, şöyle devam etti; “Opera ve çok amaçlı gösteri merkezi inşaatımız büyük bir hızla devam ediyor. Bu büyük yatırım, bitmek üzere. Çalışmalarımızı kitlelerin sanatla buluşmasına, sadece şarkı dinlemeleri için değil, şarkı söyleyebilmelerine katkı sağlamak için yapıyoruz. Ben de öykü yazıyorum. Bir öykü kitabim geçen aylarda çıktı.”

 

Poyrazoğlu, ‘Gurur duyun’

Katılımcılara seslenen Ali Poyrazoğlu da konuşmasında; “Bu kadar pratik, derdini bu kadar kısa ve iyi anlatan bir belediye başkanına az rastladım. Genelde 2-3 saat anlatıyorlar. Baygınlıklar geliyor insanlara. Derledi, toparlardı, fıstık gibi anlattı. Meselenin de özüne dokundu. Sanata ilgili ve duyarlı bir başkanınız olduğu için gurur duyun. Antalya’nın arkasında böyle sanatsever bir başkan olduğunu her ortamda anlatalım ki Antalya, İstanbul festivali kadar büyük bir komedi festivali kazanmış olsun. Tüm desteklerinden dolayı edebiyatçı ve öykü yazarı Başkan’a teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X