Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert Advert
Advert

Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlendiği Yöreler Renkler Festivali 2’nci gününde Ukrayna’ya uzandı.

admin
Bu içerik 182 kez okundu.
Advert

Ukrayna kültürünün tanıtıldığı gece Onur Nugay’ın ‘Antalya Nostaljisi’ konseriyle sona erdi.

Muratpaşa Belediyesi’nin barış, dostluk ve kardeşlik festivali Yöreler Renkler’in 2’nci gününde sahne Muratpaşa’da kendilerine yeni bir hayat kuran Ukraynalı komşularımız vardı. Ukrayna Ailesi Derneği işbirliği düzenlenen gecede hem sahnede hem de stant alanında folklordan mutfak kültürüne Ukrayna kültürü tanıtıldı.

KATILIMCI BELEDİYECİLİK  

Muratpaşa Belediyesi Başkanvekili İbrahim Cephaneci, gecede yaptığı konuşmada, katılımcı belediyeciliğin birini dinlemekten ve herkesin yaşamına, düşüncelerine ve duygularına saygı duymakla başladığını söyledi. Muratpaşa’da bu anlayış içinde barışa, sevgiye, bütünlüğe ve gerçek komşuluğa dair güçlü adımlar atıldığını kaydeden Cephaneci, şöyle konuştu:

“Barış dostluk ve kardeşlik adına ülkemizin tüm renklerinin yanı sıra dünyanın değişik ülkelerinden gelip ortak paydamız Muratpaşa’da yaşamaya başlamış komşularımızla Yöreler Renkler Festivalinde buluştuk. Bu yıl 3.cüsünü gerçekleştirdiğimiz festivalimizde duyacağınız her müzik tınısı, her şarkı, türkü sözü, her kelime barış içinde kardeşçe yaşamanın anlam bulmasıdır.”

PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ

Cephaneci, gecede, Belediye Başkanı Ümit Uysal adına, Ukrayna Ailesi Derneği Başkanı Vita Mykhaylova’ya teşekkür plaketini takdim etti. Cephaneci, ayrıca, bu yıl festivalin paydaşları arasında yer alan ve açılış gecesinde ‘Yörük Başları’ temalı sergiye imza atan Antalya Olgunlaşma Enstitüsü müdür yardımcılarını da plaketlerini takdim etti.

NUGAY KONSERİ

Yöreler Renkler Festivali’nin 2’nci günü, Antalya’nın altın sesli çocuğu, merhum Türk sanat müziği bestekarı ve yorumcusu Necip Nugay’ın oğlu Onur Nugay ve grubunun konseriyle sona erdi. Nugay, 90’li yıllardan bugüne uzanan şarkılarıyla Kent Meydanı’nın dolduran Muratpaşa sakinleri keyifli bir Pazar gecesi yaşadı.   

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X