Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

ÇOK AMAÇLI GÖSTERİ MERKEZİ İHALESİ YAPILDI

Muratpaşa Belediyesi’nin Yeşilbahçe Mahallesi’nde inşa edeceği ‘Çok Amaçlı Gösteri Merkezi’ ihalesi yapıldı.

ÇOK AMAÇLI GÖSTERİ MERKEZİ İHALESİ YAPILDI
ÇOK AMAÇLI GÖSTERİ MERKEZİ İHALESİ YAPILDI admin
Bu içerik 411 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muratpaşa Belediyesi’nin Mimarlar Odası Antalya Şubesi’yle düzenlendiği yarışmayla projesini belirlediği Çok Amaçlı Gösteri Merkezi Atölye ve Sahnesi’nin yapımı ihalesi gerçekleşti.

Belediye nikah salonunda açık ihale usulüyle gerçekleştirilen ihalede merkezin yaklaşık maliyeti 20 milyon 485 bin TL olarak açıklandı. İhaleye 12 firma teklif sundu. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından çok amaçlı gösteri merkezi 360 gün içinde tamamlanacak.

ÇOK AMAÇLI GÖSTERİ MERKEZİ

Toplam 5 bin 420 metrekare inşaat alanına sahip Çok Amaçlı Gösteri Merkezi ve Opera ve Tiyatro İşliği, Yeşilbahçe Mahallesi’nde iki ana yaya ve taşıt aksı 1450’inci Sokak, Çınarlı Caddesi kesişiminde yer alıyor.

Bu haliyle merkez iki geçiş arasında adeta köprü görevi görürken projede fuayenin, atölye ve prova salonlarını konumlandırılması kent sakinleri ile salon kullanıcılarını buluşturması projenin en özgün yanı olarak ön plana çıkıyor.

Zemin katta 479, balkon ve 1’in katta 179 kişi olmak üzere 658 kişilik seyirci kapasiteli salonlara sahip merkezde ayrıca otopark, enstrüman ve sahne depoları, orkestra, prova, aksesuar, yönetim odaları, kulis, atölye, fuaye-sergi salonu, sanat sokağı ve sosyal etkinlik terası da yer alıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X