Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

MURATPAŞA’DA ‘EDEBİYAT GECELERİ’

Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 2’ncisini düzenleyeceği Antalya Edebiyat Günleri’nde her akşam şiir, öykü ve roman performans sanatına dönüşecek.

MURATPAŞA’DA ‘EDEBİYAT GECELERİ’
MURATPAŞA’DA ‘EDEBİYAT GECELERİ’ admin
Bu içerik 477 kez okundu.
Advert

Zülfü Livaneli’ye ‘Onur Ödülü’nün verileceği 25 Mart Cumartesi gecesi, Livaneli’nin ‘Serenad’ romanından 12 kişilik keman orkestrası, piyano eşliğinde bir bölüm okunacak. 

Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 2’ncisini gerçekleştireceği Antalya Edebiyat Günleri 23 Mart Perşembe günü başlıyor. 3 gün devam edecek etkinlik boyunca her akşam edebiyatın farklı alanları; şiir, öykü ve roman Çiğdem Bulut yönetiminde birer performans sanatına dönüşecek.

‘SEN BENİM ŞİİR TARAFIMI SEV’

Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda ücretsiz düzenlenecek ve saat 20.00’de başlayacak ‘Edebiyat Geceleri’nin ilkinde Attila İlhan’ın ‘Mahur Bestesi’nden Kemal Burkay’ın ‘Gülümse’sine, Nazım Hikmet’in ‘Seni Düşünmek Güzel Şey’ şiirine 12 bestelenmiş şiirler piyano, keman, çello, gitar, bağlam ve perküsyondan oluşan orkestra tarafından yeniden yorumlanacak.

Berkalp Üler ve Cansel Büşra Kuşçu’nun danslarıyla eşlik edeceği performansta ayrıca 2014 yılında hayata veda eden Antalyalı şair Metin Demirtaş’la birlikte Cemal Süreyya ve Can Yücel’den şiirleri de okunacak. Şiirler okunacak gecenin başlığı ise “Sen benim şiir tarafımı sev” olarak seçildi.   

‘İNSANI SEVMEK ÖYKÜSÜNÜ SEVMEKTİR’

Antalya Edebiyat Günleri’nin 2’nci gününde ise “Bir insanı sevmek onun öyküsünü sevmektir” başlığında Oğuz Atay’dan Murathan Mungan’a, Sait Faik Abasıyanık’a öyküler okunacak. Antalyalı öykücü Nuri Erkal’ın “Antalya İskelesi” isimli öyküsünün de okunacağı gecede ayrıca bu yıl ‘Kuyuda’ isimli öyküsüyle En İyi Öykü Kitabı ödülünü alan Belma Fırat, ‘Şu Yağmur Bir Yağsa’ ile En İyi İlk Öykü Kitabı ödülüne değer görülen Kamil Erdem’e ödülleri takdim edecek.

‘SERENAD OKUYORUZ’

2’nci Antalya Edebiyat Günleri’nin son günün 25 Mart Cumartesi gecesi ise aynı zamanda bu yılın onur ödülüne alacak sanatçı ve siyaset adamı Zülfü Livaneli’nin ‘Serenad’ romanından 50 dakikalık bir bölüm canlandırılacak. 12 kişilik keman orkestrası ve piyano eşliğinde romanın tiyatro ve modern dansla farklı bir yorumunun sunulacağı gecede ayrıca Livaneli’ye onur ödülü de takdim edilecek.   

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X