Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert Advert
Advert

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Yöreler Renkler Festivali’nde, Başkan Yardımcısı İbrahim Cephaneci’nin hazırladığı hibeşi komşularıyla paylaştı, börek ustası Ali Murat Hizay’la tahinli serpme börek yaptı.

admin
Bu içerik 216 kez okundu.
Advert

Muratpaşa Belediyesi’nin gerçekleştirdiği Yöreler Renkler Festivali’nin 4’üncü gününde barış, dostluk ve kardeşlik rüzgarları Akdeniz’den Ege’ye esti.

STANTTA TANIDIK İSİM

Kent Meydanı’nda stantların açılmasıyla başlayan gecede, Başkan Uysal yöresel Antalya lezzetlerini tanıtıldığı dernek stantlarını gezdi. Başkan Uysal’ın Antalyalılar Dayanışma ve Dostluk Derneği ziyaretinde karşısında tanıdık bir isim vardı. Başkan Uysal, yakın çalışma arkadaşı Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Cephaneci’yle tahini limon suyu, sarımsak ve baharatlarla özleştirilerek hazırlanan meze, hibeşi, festival alanını dolduranlara ikram ederken karşılaştı.

HİBEŞ İKRAM ETTİ

Başkan Uysal, önce Başkan Yardımcısı Cephaneci’nin kendisinin hazırladığı hibeşin tadına baktı ardından dilimlenmiş ekmeklere Antalya’ya özgü, kahvaltılarda da yenen hibeşi sürerek festivale gelenlere ikram etti.

İNCELİĞİ TEST EDİLDİ

Başkan Uysal, ardından Elmalı Değirmeni Serpme Börek’in sahibi Ali Murat Hizay’ın tüm hünerlerini sergilediği şovunu izledi. Hizay, elde savurarak açtığı serpme börek hamurunun inceliği hamur altına Turunç Masa logosu konularak test edildi. Testten ‘mükemmel’ derecesiyle geçen hamurla Başkan Uysal ve Hizay, tahinli serpme börek yaptı.

İLÇELERE YOLCULUK

Muratpaşa Belediyesi Kent Meydanı’nda 3’ncü Yöreler Renkler Festivali, Yenikapı Müzik Grubu Kipranoz ve ardından moderatörlüğünü Himmet Cansız’ın yaptığı, Sami Demircioğlu, Abdullah Gencer ve Kaşık Ekibi ve yöresel çalgılarla Remzi İşbilir, Ahmet Erarslan, Vedat Yılmaz Karakaya, Emin Kök’ün sahne aldığı ‘Antalya ilçelerine yolculuk’ programıyla devam etti.

DÜNYAYA ÖRNEK

Başkan Uysal, gecede yaptığı konuşmada, “Burada sevgi, saygı var. Buraya gelmek sevgiyi, saygıyı, komşuluğu arttırıyor. Hem de tüm dünya da. Buna çok ihtiyaç var. Bizim temel ihtiyaçlarımızdan birisi de budur” ifadelerine yer verdi. Muratpaşa’da bu kültürünü oluşturmak için çaba sarf ettiklerini belirten Başkan Uysal, şunları söyledi:

“Sadece iyi asfalt üretmekle, iyi park yapmakla, sadece konteynır üretmekle, sadece sosyal hizmet üretmekle kalmıyoruz. Bütün komşularımıza eşit mesafeden yaklaşıyoruz. Bütün komşularımızı sadece kucaklamayıp sarıp sarmalıyoruz. Hiç bir ayrım olmadan, bütün komşularımızın yaklaşımları bizim başımızın tacıdır. Bütün dünya Muratpaşa’yı örnek alsın.”

NAZIM HİKMET’İN DAVETİ’YLE SONA ERDİ

Başkan Uysal, konuşmasının Türk şiirinin büyük ismi Nazım Hitmet’in “Dörtnala gelip uzak Asya’dan Akdeniz’e bir kısrak başı gibi uzanan bu memleket bizim” dizeleriyle başlayan ‘Davet’ şiirini okuyarak tamamlarken Yöreler Renkler Festivali’nde 4’üncü gün Nursaç Doğanışık konseriyle sona erdi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X