Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert Advert
Advert

Döşemealtı Belediyesi'nin vizyon projesi Ekolojik Kreş'te eğitim başladı.

admin
Bu içerik 301 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Döşemealtı Belediyesi'nin örnek projeleri arasında gösterilen Antalya'nın ilk Ekolojik Kreşi açıldı. Kreşte, çocuklar ilk hafta ailelerinden ayrılmakta zorlansa da çeşitli etkinlik ve eğitimlerle gün boyu eğlenceli vakit geçiriyor.

Çıplaklı Mahallesi'nde 3 bin 600 metrekare alan üzerine projelendirilen Antalya'nın ilk Ekolojik Kreşi, kapılarını açtı. Aileler tarafından büyük ilgi gören ekolojik kreşte, şu an 3 ile 5 yaş arası çocuk eğitim görüyor.

Kişisel gelişimlerine katkı

Kreşin açıldığı ilk hafta çocuklar ailelerinden ayrılmak istemese de oluşturdukları arkadaş grubu, çeşitli etkinlik ve eğitimlerle gün boyu eğlenceli vakit geçiriyor. Klasik kreş eğitimlerinin yanı sıra çocuklara drama, müzik, boyama ve İngilizce çalışmalarıyla kişisel gelişimlerine katkı sağlanması hedefleniyor.

Hayvan sevgisi ve doğa bilinci aşılanıyor

Serbest zaman dilimlerinde oyuncaklarıyla oynayan çocuklar, oyun gruplarının yer aldığı bahçede ise öğretmenleri nezaretinde arkadaşlarıyla eğlenceli dakikalar yaşıyor.

Ekolojik kreşi benzerlerinden ayıran özelliklerinden biri de günlük çiftlik hayatının öğretildiği  mini uygulama tarlalarıyla çocuklar toprağa dokunuyor. Bahçedeki özel bölümlerde yer alan tavuk, horoz, tavus kuşu ve ördek gibi hayvan türleri ise çocukların ilgisini çekiyor.

Kreş 120 çocuk kapasiteli

Kreşte çocukların sorunların çözümünde destek olması amacıyla bir psikolog, sağlıklı beslenmelerini sağlamak için diyetisyen görev yapıyor. Enerjisi güneşten sağlanan özel dizaynlı kreşin 20 kişilik 6 sınıfı bulunurken, kreşe kayıtlar ise yıl boyu sürecek. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X