Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert Advert
Advert

Muratpaşa Belediyesi’nin barış, dostluk ve kardeşlik festivali Yöreler Renkler’in 5’inci gününde rota Doğu Anadolu’ya çevrildi. İhsan Güvercin ve Yıldırım Budak’ın sahne aldığı gecede türküler susmadı, halaylar gecenin sonuna dek devam etti.

admin
Bu içerik 259 kez okundu.
Advert

Gecede Doğu Anadolu bölgesi hemşeri dernekleri adına konuşan Bitlis Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Vedat Yapa, “Irk, milliyet, mezhep, din, dil ve bölge ayrımı yapılmadan düzenlenen bu organizasyonda herkesin yüzlerinin gülmesi bizleri ziyadesi ile mutlu etmekte ve çalışma şevkimizi arttırmaktadır” diye konuştu.

Başkan Uysal ise Yöreler Renkler Festivali’nin Doğu Anadolu Gecesi’nde “Sevgi ve saygıyla bu kadar insanın kardeşleşerek, komşulaşarak, en küçük bir negatif duyguya yer olmayan, herkesin herkesi sevip saydığı, herkesin kültürünü paylaştığı bir başka organizasyon hatırlıyor musunuz?” diye sordu.

Antalya’nın Türkiye’nin 81 ilinden aldığı göçle zenginleşirken, Türkiye’yi de dönüştürdüğünü kaydeden Başkan Uysal, şunları söyledi:

“Onun için biz, Doğu Anadolulu Antalyalılar kadar Antalyalı Doğu Anadolulular diyoruz. Bu çok değerli çünkü hiç kimse geldiği göç ettiği toprağın kültüründen uzakta durmak istemiyor. Herkes doğal olarak doyup büyüdüğü yerin kültürünü bünyesinden taşımak istiyor. Ama herkes aynı zamanda göç ettiği yerin eşit birer komşusu olmak istiyor. Hem Antalyalıyız hem nereye aitsek oralıyız. Hepsi birarada ise güzel, hepsi barış içinde, armoni içinde yaşayabiliyorsa güzel. İşte bu felsefeyle, ‘Bir beden de buluştuk Muratpaşa’yı oluşturduk’ diyerek ve birbirimize kenetlenerek nice festivaller düzenlemeyi temenni ediyorum. Sizleri hep böyle barış sevgi içerisinde kenetlenmiş görmek istiyorum.”

Başkan Uysal, konuşmasının ardından katılımcı derneklere plaketlerini takdim etti. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X