Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert Advert
Advert

Salı Sanayici ve İşadamları Grubu'na (Salı Grubu) konuk olan deneyimli spor spikeri Barış Kuyucu spor haberciliği ve sporun evrensel dilinin tüm ülkelerde geçerli olduğunu anlattı. NTV ekranlarının spor yüzü olarak hafızalara kazınan Kuyucu, sosyal hayatlardaki mutsuzluğun tribünlere yansıdığını da söyledi.

admin
Bu içerik 248 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

HAYATA HER ZAMAN SPORLA TUTUNDUM

Salı Grubu'nun haftalık olağan toplantısı , Grup Başkanı Muharrem Koç moderatörlüğünde Antalya Tenis ve İhtisas Kulubü'nde yapıldı. Her hafta bir başka bir başlık altında toplanan grubun bu haftaki konuğu  şu an Anadolu Ajansı Uluslar arası Spor Haberleri Editörü olarak çalışan deneyimli spor spikeri Barış Kuyucu oldu.  Hayata tutunuşun formülünü her zaman sporda bulduğuna değinen Kuyucu, “Anne ve babamın sporcu olması nedeniyle hep sporla içi içe bir yaşamım oldu. Sporun insan hayatındaki etkilerinin her zaman olumlu olduğunu gördüm” dedi.

ÜLKELER SPORLA SEMPATİSİNİ ARTIRABİLİR

Spor haberciliği konusundaki gözlem ve tecrübelerini de anlatan Kuyucu, “Spor dünyada tüm kapıları açan algıları olumluya çeviren bir hadise. Düşünün ki Sırplara en öfkeli olunan bir dönemde bir Sırp tenisçi dünyaya etki ederek sempati yaratmıştır. Coğrafyaları spor üzerinden sporun evrensel dili üzerinden okumak değerlendirmek çok önemlidir” dedi. Kuyucu, Taha Akgül, Ramil Guliyev, Naim Süleymanoğlu gibi sporcuların ülkemizin uluslar arası arenada sempati kazanması ve tanınması için büyük değerler olduğunu vurguladı.

KUYUCU STRESLİ TARAFTARLARA DÖNÜŞTÜK

Türk toplumunun stres kat sayısının arttığına değinen Kuyucu, “Ne yazık ki biz tahammülümüzü yitirdik. Taraftarlık önemli bir kimlik haline geldi. Sporun barışçıl yanı unutuldu . Sosyal hayatımızda mutsuz olduğumuz için stresli taraftarlara dönüştük” diye konuştu. Kuyucu, yurt dışında bir çok müsabaka izlediğine ve yorumladığına da dikkat çekerek, insanların taraftar olmayı bir hal olarak taşıdığını ve sporla neşe mutluluk paylaştığını vurguladı.

KARADAĞ ÖRNEĞİNİ VERDİ

“Türkiye’de ve Dünyada Sporun Ülke Ekonomisine Katkısı” başlığı altında konuşan Kuyucu , “Karadağ futbol takımını düşünün 23 yıl deplasmanda oynayan bir ekip .İlk haberlerini yapanlardan olmuştuk biz de. Hikayeleri var. Savaş ortamında doğan bir klup .Spor herkesi ikna edecek bir yoldur” dedi.  Salı Grubunun milli sporcu üyesi Ali Bıdı’nın da tecrübelerini dinleyen Kuyucu, “Ali Bıdı bir başarı hikayesidir. Amatör olarak spora gönül veren herkesin ruh halinin pozitif olacağı aşikar. Çocuklarımızı spora yönlendirmeliyiz” dedi.

YÜKSEK KATILIMLI BULUŞMA

Emekli milli basketbolcu Türk Basketbol tarihinin önemli ismi Doğan Hakyemez ,Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İbrahim Evrim, Türkiye Futbol Fedarasyonu Antalya Bölge Müdürlüğü görevini uzun yıllar sürdüren Konyaaltı Belediye Başkan Yardımcısı Cansel Çevikol da  toplantı da hazır bulundu. Profesyonel spor geçmişi olan üyelerin tecrübelerini paylaştığı Salı buluşmasının sonunda Başkan Koç, Barış Kuyucu’ya günün anlam ve öneminine binayen bir plaket takdim etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X