Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert Advert
Advert

Manavgat Belediyesi’nin, kent halkına bisiklet sporunu sevdirmek, sağlıklı yaşam ve trafiği rahatlatmak amacıyla hayata geçirdiği MANBİS (Manavgat Belediyesi Bisiklet Kiralama Sistemi) projesinin startı, Manavgat halkının yoğun katılımıyla verildi.

admin
Bu içerik 248 kez okundu.
Advert

CUMHURİYET MEYDANI’NDA AÇILIŞ

Manavgat Belediyesi’nin kent halkına sporu sevdirmek, trafiği rahatlatmak ve sağlıklı yaşama teşvik etmek amacıyla başlattığı MANBİS ( Manavgat Belediyesi Bisiklet Kiralama Sistemi) projesi Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen ilk sürüş deneyimi organizasyonu ile birlikte açıldı. Açılışa Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, oda başkanları, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, sivil toplum örgütü temsilcileri, mahalle muhtarları, bisikletli gençler, yaşlılar ve çocuklar büyük ilgi gösterdi. Bisiklet şovlarının da yapıldığı açılış töreninde Manavgat halkı eğlenceli dakikalar geçirdi.

MANAVGAT BİSİKLET KULLANIMINA ELVERİŞLİ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen açılışta yaptığı konuşmasında

MANBİS projesinin eksiksiz bir şekilde hayata geçirilmesi amacıyla yoğun çalışma yaptıklarını söyledi. Manavgat’ın her geçen gün büyüdüğünü ve bu doğrultuda sosyal ihtiyaçların arttığını dile getiren Başkan Şükrü Sözen, belediye olarak bu ihtiyaçlara cevap verme gereği duyduklarını söyledi. Başkan Sözen, MANBİS projesiyle bisiklet kullanımının yaygınlaşacağını, bu durumun da sağlıklı yaşamı ve trafiğin rahatlamasını beraberinde getireceğini söyledi. Başkan Sözen, Manavgat’ın bisiklet kullanımına en elverişli kentlerden birisi olduğunu söyleyerek MANBİS ile ilgili olarak teknik bilgi de verdi.

İLK ÜYELİK KARTI BAŞKAN SÖZEN’E

Konuşma sonrasında Başkan Sözen’e 50 TL’lik ücreti karşılığında ilk üyelik kartı teslim edildi. Sözen istasyondan bisikletini alarak ilk binişi gerçekleştirdi. Başkan  Şükrü Sözen’e oda başkanları, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, muhtarlar ve belediye personelleri de birer bisiklet alarak eşlik etti. Daha sonra hep birlikte Manavgat Irmağı kıyısında ilk sürüş gerçekleştirdi. MANBİS bisikletleri Zindan Kalesi durağında yerlerine teslim edildi. MANBİS bisikletlerinin artık kentte kullanılabilecek olması genç, yaşlı herkeste heyecan yarattı

ÜYELİK KARTLARI BELEDİYEDEN ALINACAK

7 durak ve 60 bisiklet ile Manavgat halkının hizmetine sunulan olan projede, bisiklet istasyonlarınım yerleri Side, Sorgun, Titreyengöl, Boğaz Otel, Zindan Kalesi, Cumhuriyet Meydanı ve Akdeniz Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu olarak belirlendi. Kiralama işlemleri, istasyonlarda yer alan kamera sistemleri ile donatılmış kiosklardan gerçekleştirileceği belirtildi. Projenin hayata geçirilmesiyle birlikte herkes kredi kartıyla ya da MANBİS üyelik kartıyla istasyonlardan bisikletlerini alıp kullanabileceği açıklandı. MANBİS’ten yararlanmak isteyen vatandaşların Manavgat Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü’ne başvuru yaparak üyelik kartı alabileceği vurgulandı. Üye kartına sahip olanlara günde 2 saat ücretsiz bisiklet kiralama imkanının verileceği açıklandı.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X