Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert Advert
Advert

Antalya Devlet Opera ve Balesi Ekim ayında Bremen Mızıkacıları çocuk müzikalini gerçekleştirecek.

admin
Bu içerik 416 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Antalya Devlet Opera ve Balesi Ekim ayında Bremen Mızıkacıları çocuk müzikalini gerçekleştirecek.

Çocukları keyifli bir yolculuğa çıkaracak olan eser 3 Ekim Salı günü saat: 11.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde gerçekleşecek. Hainz WUNDERLICH tarafından yazılan ve Hale KUNTAY tarafından Türkçe’ye çevrilen eserin müzikleri ise Franz Josef BREUER’e ait.

Sahiplerinin kendilerine olan kötü tutumundan dolayı evden kaçan bir eşek, bir köpek, bir kedi ve bir horozun Bremen’e gidip orada müzisyenlik yapma düşlerinden yola çıkan hikayede dostluk teması da ön planda. İstanbul DOB sanatçısı Esra TÜTÜNCÜOĞLU’nun sahneye koyduğu eserde, dekoru Ömer GÜNDÜZ, kostümleri Gazal ERTEN yaptı. Koreografi Kürşat KILIÇ ve ışık Mustafa ESKİ tarafından hazırlandı.

Bremen Mızıkacıları müzikalinde ‘Mırnav’ rolünde Sinem Seçil BADDAL, ‘Eşek’ rolünde Toygarhan ATUNER, ‘İbikli’ rolünde Ercan Hüseyin UĞUR, ‘Karabaş’ rolünde Baturalp BİLGİLİ, ‘Jens’ rolünde Ferdi USLU, ‘Nine’ rolünde Müge GÜNAYDIN, ‘İrikıyım’ rolünde Şevket Baha İŞLER, ‘Ufaklık’ rolünde Gülçin GÜLTEKİN ve ‘Polis’ rolünde Cüneyt İrfan ERDOĞAN sahne alacaklar.

 

 Eserin 7,5 TL. olan biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi opera gişesinden ve www.biletiva.com internet adresinden temin edilebilir.

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X