Advert
Advert Advert
Advert

Sosyal ve kültürel etkinliklerine devam eden Terracity, eğitim ve çocuk yetiştirme konularında doğru bilinen yanlışları değiştiren çalışmaları ile bilinen Dr. Özgür Bolat’ı Antalyalılarla buluşturdu. Terracity’de Antalyalılara “Mutlu ve Başarılı Çocuk Nasıl Yetiştirilir” konulu interaktif bir seminer sunan Eğitim Bilimci Dr. Özgür Bolat, ebeveynlere nasıl başarılı ve mutlu çocuklar yetiştirebileceklerinin tüyolarını verdi.

admin
Bu içerik 211 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Antalyalıların yüksek bir katılım gösterdiği Terracity söyleşi alanındaki seminerde konuşmasına “Mutluluk  ve  Başarı nedir?” sorusunu yönelterek başlayan Dr. Özgür Bolat, “Mutlu bir  insan  nasıl  yetiştirilir?” konusunda uyguladığı başarı ve mutluluk modelini dinleyicilere aktardı. Katılımcılarla soru cevap şeklinde interaktif bir seminer gerçekleştiren ve somut öneriler sunan Dr. Özgür Bolat “Hangi aileler mutlu ve başarılı çocuk  yetiştirir?”, “Övgü  neden  zararlıdır?”, “Övmek yerine ne yapılmalıdır?”, “Zeki  çocuklar  neden  öğrenemez?”, “Çocuğa ödül vermek onlara nasıl zarar verir?” ve “Rekabet neden motivasyonu düşürür?” gibi konularda bilgi verdi.

Dr. Özgür Bolat, konuşmasında ödül ve ceza konusunda bilinen doğruların yanlışlığına da değindi, aynı düşünce yapısının ürünü olan ceza ve ödülün aynı derecede zararlı olduğuna dikkati çekti. Ödülün değerleri öldürdüğünü, yaratıcılığı ve öğrenmeyi olumsuz etkilediğini anlatan Dr. Özgür Bolat, çocuklara ne olmak istedikleri yerine ne yapmak istedikleri sorusunun yöneltilmesini, okullarda bilgi odaklı eğitim yerine keşfetme odaklı eğitim verilmesini istedi. Özgüveni yüksek olan çocuğun mutlu ve başarılı olacağına dikkati çeken Dr. Özgür Bolat, “Bu tür çocuklar yetiştirmek istiyorsak, çocuğu değil, kendi düşünce yapımızı değiştirmeliyiz. Çocukları kontrol edilmesi gereken küçük insanlar değil, iç dünyası geniş, gözlemleyen bireyler olarak görmeliyiz.” dedi.

“Beni Ödülle Cezalandırma” adlı kitabında ebevynlere pratik ve somut önerilerle nasıl mutlu ve başarılı çocuk yetiştirebileceklerine ilişkin yol haritası çizdiğini ifade eden Dr. Özgür Bolat, kitabı inceleyen ailelerin; mutlu, özgüvenli, sorumluluk sahibi ve başarılı çocuk yetiştirme adına anlamlı adımlar attıklarını gözlemlediğini sözlerine ekledi.

Dr. Özgür Bolat seminer sonrasında okurları için  “Beni Ödülle Cezalandırma” adlı kitabını imzaladı, daha sonra hayranlarının isteklerini kırmadı ve bol bol anı fotoğraf çektirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X