Advert
Advert Advert
Advert

Döşemealtı Belediyesi bünyesinde kurulan Döşemealtı Halk Tiyatrosu, yeni sezon açılışını iki oyunla gerçekleştirdi.

admin
Bu içerik 224 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Döşemealtı halkı, önce Dünden Kalan isimli oyunu daha sonra çocuklar için Harikalar Mutfağı isimli oyunu izledi. Üçüncü oyun ise; Antalya Amatör Kadın Sahnesi Destekleme Derneği’nin ‘Kimim Ben’ adlı oyunu oldu.

3 Farklı oyun sahnelendi…

Döşemealtı İlçesi’nde 2 günde 3 ayrı tiyatro oyunu sahnelendi. Yeni sezon açılışını Dünden kalan isimli oyunla yapan Döşemealtı Halk Tiyatrosu, çocukları da unutmadı ve Harikalar Mutfağı isimli oyunu sahneledi.

Tiyatroya büyük ilgi…

Aynı gün akşamı ise; Antalya Kadın Sahnesi Destekleme Derneği tarafından hazırlanan Kimim Ben adlı oyun izleyicilerle buluştu. Yeşilbayır Mahallesi Yeşil Park Kültür Merkezi’nde ki tiyatro gösterileri yüzlerce tiyatroseveri buluşturdu.

Amatör kadın tiyatrocular ayakta alkışlandı.

Banu Bakikuşağı Cabar ve Müfit Kayacan’ın yönettiği Kimim Ben isimli tek perdelik komedi oyununda,  Antalya Kadın Sahnesi Destekleme Derneği oyuncusu kadınların kendi yazdıkları ve günlük hayatta kadınların yaşadığı sorunlar, ülkenin ekonomik, sosyal ve çevresel sorunlarının mizahi dille ele alındığı oyun, sanatseverler tarafından büyük beğeni topladı. Çoğu zaman güldüren kimi zamanda ağlatan oyununun sonunda amatör tiyatro oyuncusu kadınlar seyirciler tarafından ayakta alkışlandı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X