Advert
Advert Advert
Advert

54. Uluslararası Antalya Film Festiavli’nin resmi seçkisinde yer alan, 2017 Un Certain Regard Jüri Özel Ödüllü “ April’s Daughter” filminin daha önce pek çok festivalden ödül alan dünyaca ünlü Meksikalı yönetmeni Michel Franco; Antalyalı sinemaseverlerle buluştu.

admin
Bu içerik 288 kez okundu.
Advert

Yönetmenliğe, çektiği filmlere ve hayata dair açıklamalarda bulunan Franco “ Yaşlanma korkusu, en büyük takıntım” dedi.

Dünyaca ünlü yönetmen Michel Franco, 54. Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında gerçekleştirdiği söyleşide, sinemaseverlerin sorularını yanıtladı.

Film yapmanın kendisi için bir hayat şekli olduğunu belirten Franco “Yaptığım her filmde, bir önceki filmden bir reaksiyon vardır. Bu benim için önemli bir şey. Ben sürekli bir sonraki filmim ne olacak diye düşünürüm.Yapımcıyım ve bir muhakeme içerisindeyim. Aslında herkes ‘serbest stildesin ve istediğini yap’ diyor. Ama, filmi kontrol etmek çok önemlidir. Kronolojik olmalı. Fikirleri bir araya getirmek, odaklanmak göz ardı edilemeyecek noktalar” dedi.

“HOLLYWOOD’A GİTMEK İSTEMİYORUM!”

Kariyeri için yaptığı planlar sorusuna “Önümüzdeki yıllarda, farklı filmler yapamayacağım; ama farklı ülkelerde ilginç filmler çekmek istiyorum. Hollywood’a gitmek gibi bir isteğim yok” şeklinde cevap verdi.

“TAKINTILI OLDUĞUM KONULARI SENARYOYA DÖKERİM”

Takıntılı olduğu konuları senoryaya döktüğünü belirten Franco “En büyük takıntım, yaşlanma korkusu. İkincisi ise hayatla başa çıkma yöntemleri” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X