Advert
Advert Advert
Advert

AIDA operası 04 Kasım’da bu sezon ilk kez seyirci karşısında...

admin
Bu içerik 282 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 24. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali’nin açılışını gerçekleştirdiği “AIDA” operasını 04 Kasım Salı saat: 19.00’da sanatseverlerle buluşturacak. Orkestra yönetmenliğini Alexandru Samuil’in yapacağı eseri Kuzman Popov sahneye koyuyor.

Dekoru Savaş Camgöz ve Özgür Usta, kostümü Savaş Camgöz ve Gazal Erten, ışığı Mustafa Eski tarafından hazırlanan eserin koro yönetmeni Mahir Seyrek, koreografı ise Armağan Davran.

Üç perde olarak sahnelenecek eserde “Radames” rolünü Koray Damcıoğlu, “Aida” rolünü Nurdan Küçükekmekçi, “Amneris” rolünü Sibel Kızılateş, “Amonasro” rolünü İstanbul Devlet Opera ve Balesi Sanatçısı Murat Güney, “Ramfis” rolünü Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Tuncay Kurtoğlu, “Il Re” rolünü Engin Suna, “Un Messaggero” rolünü Burak Pektaş ve “Sacerdotessa” rolünü Zişan Damcıoğlu canlandıracak.

Eserin konusu:

Mısır Firavunu, Habeşistan ile savaş halindedir. Mısır ordusunun genç kumandanı Ramades , Habeş kralının kızı genç ve güzel Aida’ya âşıktır, ancak onun kimliğini bilmemektedir. Habeş kralı Amonasro Teb kentine saldırınca Ramades komutasındaki Mısır ordusu karşı koymaya hazırlanır. Üzüntü içinde olan Aida gibi firavunun kızı Amneris de Ramades’e âşıktır ve ona zaferle dönmesi çağrısında bulunur.

Eserin 20 ve 30 TL  olan biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi opera gişesinden ve www.biletiva.com internet adresinden temin edilebilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X