Advert
Advert Advert
Advert

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Yörükler Derneği ve Akdeniz Üniversitesi Yörük Kültürü Araştırma ve Uygulama Merkezi (YÖRKAM) işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘Ulusal Yörük Türkmen Çalıştayı’nın 3’üncüsünün Şubat ayında toplanacağını söyledi.

admin
Bu içerik 234 kez okundu.
Advert

Akdeniz Üniversitesi Yörük Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi (YÖRKAM) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fatih Uslu ve Akdeniz Üniversitesi Türk Dünyası Yörük Türkmen Öğrenci Topluluğu (ÜNİYÖR) üyeleri Başkan Uysal’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette öğrenciler dernek faaliyetleri hakkında bilgi verirken Başkan Uysal, bu tip çalışmaların çok değerli olduğunu belirterek “Yerel değerlere sahip çıkmadan, onun gelişimine katkı sunmadan insanlığın ortak mirası anlamında kültürün parçası haline gelemezsiniz” diye konuştu. Muratpaşa Belediyesi’nin Antalya Yörükler Derneği ve YÖRKAM işbirliğiyle 2 yıldır ‘Ulusal Yörük Türkmen Çalıştayı’nı topladığını dile getiren Başkan Uysal, 3’üncü çalıştayın Şubat ayında yapılacağını aktardı.

Ziyaretin sonunda Yrd. Doç. Dr. Fatih Uslu ‘Yengeçli Kuyu’ isimli kitabını Başkan Uysal’a hediye ederken Başkan Uysal da öykü kitabı ‘Lavinya’nın Aşkla İmtihanı’nı imzalayarak Uslu ve öğrencilere armağan etti.     

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X