Advert
Advert Advert
Advert

Kızılay’ın bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği “İyilik Koşusu”, 5 Kasım 2017, Pazar günü Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak. Kızılay İyilik Koşusu’na katılmak isteyenler 2-5 Kasım tarihler arasında Cumhuriyet Meydanı’nda kayıt yaptırabilecekler.

admin
Bu içerik 522 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

149 yıldır insanlığın hizmetinde olan ve halkından aldığı güçle milyonlarca insana yardım elini uzatan Kızılay, sosyal projelerine farkındalığı artırmak, iyiliğe dikkat çekmek ve daha fazla ihtiyaç sahibi insana ulaşabilmek için “İyilik Koşuşu” düzenliyor.

Antalya Valiliği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Spor Toto, Coca Cola’nın sponsorluğunda gerçekleştirilecek koşuya katılmak isteyen vatandaşlar, 2-3-4-5 Kasım 2017 tarihlerinde Cumhuriyet Meydanı’ndaki Kızılay Standı’nda kayıt yaptırabilecekler.

Kızılay İyilik Koşusu,  Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak Antalya Müzesi’ne kadar devam edecek ve tekrar Cumhuriyet Meydanı’nda son bulacak. Kızılay İyilik Koşusu’nun startını Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi Menderes Türel, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ve Uluslararası Kızılhaç Kızılay Dernekleri Federasyonu Başkanı Tadateru Konoe  verecek. Etkinlik kapsamında; 8-9 Yaş Grubu Koşusu, 10-12 Yaş Grubu Koşusu ve Halk Koşusu gerçekleştirilecek.

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Kızılay İyilik Koşusu’nun Kızılay’ın çalışmalarına farkındalık kazandırmak için her yıl farklı il ve güzergâhlarda tekrarlandığını söyledi. Bu yıl Kızılay İyilik Koşusu’nu geniş katılımla gerçekleştireceklerini belirten Dr. Kınık, “Uluslararası Kızılay Kızılhaç Dernekleri Federasyonu’nun Genel Kurul toplantısını 5-11 Kasım tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştireceğiz. 190 ülkeden bin 500 katılımcı bekliyoruz. Dolayısıyla İyilik Koşusu’na çok sayıda genel kurul üyesi de katılacak. Bu bakımdan koşunun uluslararası alanda da önemli bir farkındalık oluşturacağını düşünüyorum. Etkinliğe vatandaşlarımızı ailece bekliyorum” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X