Advert
Advert Advert
Advert

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı ziyaret eden “Alzheimer alanının Einstein'ı” Prof. Dr. Terence Seedsman, aile hekimlerinin herhangi bir ilaç tedavisi gereksinimi bulunmayan yaşlılara ‘Muratpaşa Belediyesi’nin yaşlı evlerine gidin’ reçetesi yazması için çalışma yapılmasını önerdi.

admin
Bu içerik 264 kez okundu.
Advert

Başkan Uysal, Avusturalya Victoria Üniversitesi’nde gerontolojide egzersiz ve spor bilimleri alanında onursal profesör olarak çalışan Alzheimer alanının Einstein'ı Prof. Dr. Terence Seedsman ve eşi Mauren Seedsman’la biraraya geldi.

Avusturalya Yaşlılık Konseyi'nin Yaşlılık Politikası alanında başkanlığını yapan ve Türkiye nüfusunda görülen hızlı yaşlanma döngüsüne ilişkin çalışmalar sürdüren Prof. Dr. Seedsman, Muratpaşa Belediyesi’nin Fener ve Soğuksu Mahalleleri’nde bulunan yaşlı evlerine yaptığı ziyarette ilişkin gözlemlerini Başkan Uysal’la paylaştı.

Prof. Dr. Seedsman, yaşlılıkta o günü güzel geçirmenin, mutlu olmanın depresyondan kurtulmak için çok önemli olduğunu belirterek Yaşlı Evlerindeki sosyal ve kültürel faaliyetlerin bu noktada oldukça önemli olduğunu söyledi. Ziyaret ettiği her iki Yaşlı Evinde de gördüklerinin son derece olumlu olduğunun altını çizen Prof. Dr. Seedsman, “Boş zaman geçirmek bu yapılacak en güzel şeylerden biri mutlu olmaktır. Bunu sağladığınız için sizi ve ekibinizi tebrik ediyorum” dedi.

Muratpaşa Belediyesi’nin uzman gerontoloğu Çiğdem Kütükcü’nün eşlik ettiği Prof. Dr. Seedsman, ayrıca belediyenin ilçedeki aile hekimleriyle iletişime geçip, herhangi bir ilaç tedavisi gereksinimi bulunmayan yaşlılara ‘Muratpaşa Belediyesi’nin yaşlı evlerine gidin’ reçetesi yazmalarının sağlanması önerisinde bulundu.

Başkan Uysal, Prof. Dr. Seedsman’ın önerisini ilgiyle karşılarken Muratpaşa’da temel amaçlarını Yaşlı Evleri’nin her mahalleye yaymak olduğunu söyledi. 3 yaşlı evlerini bulunduğu ve kentin merkezinde bulunan 5 Şehitler Parkı’na yeni bir Yaşlı Evi kurulması için hazırlık yaptıklarını kaydeden Başkan Uysal, Prof. Dr. Seedsman’a Muratpaşa’ya yönelik ilgisinden dolayı teşekkür etti.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X