Advert
Advert Advert
Advert

Antalya’nın yaş sebze ve meyve fuarı InterFresh 2018’in 2. Danışma Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

admin
Bu içerik 257 kez okundu.
Advert

Toplantıda ilk yıl katılımları için %50 indirim ve 3 yıl aynı fiyat garantisi kararı alınırken, BAİB Başkanı Mustafa Satıcı, Antalyalı sektör temsilcilerine erken katılım çağrısı yaptı.   

Türkiye’nin üretim deposu Antalya’da InterFresh -Yaş Sebze Meyve, Depolama, Ambalaj ve Lojistik İhtisas Fuarı 17-20 Ekim 2018 tarihleri arasında ilk kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.

ANFAŞ, ANTEXPO ve Tun Fuarcılık iş birliğiyle gerçekleştirilen 17-20 Ekim 2018 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da gerçekleştirilecek InterFresh -Yaş Sebze Meyve, Depolama, Ambalaj ve Lojistik İhtisas Fuarı’nın 2. Danışma Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

İlk danışma kurulunun ardından fuarın kısa ve uzun vadede yol haritasını belirlemek için bir araya gelen danışma kurulunda; Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Satıcı, ANTEXPO Kurucu Ortağı Orhan Banbal, Tun Fuarcılık Sahibi Uğur Fora, Türk Hava Yolları Antalya Kargo Müdürü Ebubekir Kuşak, sektörde hizmet veren çok sayıda sektör temsilcisiyle bir araya geldi.

3 BÖLGEDE DANIŞMA KURULU

Toplantıda,  özellikle fuarın katılımcı ve ziyaretçi ayağında sektörün talepleri dinlendi.   Kısa sürede fuarın uluslararası arenada başarılı olabilmesi için tüm paydaşların görüşlerini dinleme kararı alan InterFresh Danışma Kurulu, Antalya toplantısının ardından;  Doğu Akdeniz’de Mersin, Ege’de İzmir ve Marmara Bölgesi’nde Bursa’da danışma kurulu toplantısı düzenleyecek. 

INTERFRESH ANTALYA İÇİN BİR FIRSAT

Toplantıda konuşan Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Yönetim  Kurulu Başkanı Mustafa Satıcı, “Ülkemizde yaş sebze ve meyve sektörü çok önemli bir yere sahip. İhracatta birime oranla düşük paya sahip olmasına rağmen hükümetler tarafından her zaman tarım sektörüne destekler verilmiştir. Biz bu sektörü nasıl daha iyi yerlere taşıyabiliriz bunun için çalışıyoruz. Hedeflerimize ulaşmamızda fuarlar önemli bir fırsattır.  Bizlerin sektörü daha iyi yerlere götürebilmesi için, katma değeri yüksek ürünleri üreterek bunları dünyaya sunmamız gerekiyor. Bu anlamda InterFresh, Antalya, bölgemiz ve ülkemiz için çok önemli bir fırsattır” şeklinde konuştu.

SEKTÖRE ERKEN KATILIM ÇAĞRISI

Fuarın katılım ücretlerinin düşük seviyede tutulduğunun altını çizen Satıcı, Antalya’daki sektör temsilcilerine çağrı yaptı. Sektöre erkenden fuarda yerini alarak fırsatlardan faydalanma çağrısı yapan Satıcı, “ANFAŞ fuara katılım ücretlerini gerçekten çok düşük bazda tuttu. ANFAŞ; InterFresh’e ilk sene katılan firmalara 3 yıl aynı fiyattan katılım garantisi ve 2018’e kadar katılım sağlayan firmalara %50 indirim fırsatı sunuyor. Bunu sektör olarak iyi değerlendirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Şimdiden sektörde faaliyet gösteren firmalarının erkenden istedikleri alanı seçerek yerini almasında fayda var” dedi.

ERKEN KATILIMA %50 İNDİRİM VE 3 YIL FİYAT GARANTİSİ

Fuar kapsamında gerçekleşecek satışlarda ilk yıl için firmalara büyük fırsatla sunuluyor. Türkiye’de yaş sebze ve meyve sektöründe ilk olacak fuarda;  sözleşmesini erken imzalayan firmalar, fuar dönemine kadar ödeme planı yapabilecek.  31 Aralık 2017’ye kadar  katılım gösterecek firmalara %50 indirimli katılım, 1 Ocak – 31 Mart 2018’e kadar katılacak firmalara %25 indirim, 31 Mart – 30 Haziran’a kadar %15 indirim sağlanırken; sözleşme imzalayan firmalar, ilk yıla özel 3 yıl boyunca aynı indirimli fiyattan  üzerinden  katılım sağlayabilecek.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X