Advert
Advert Advert
Advert

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79’uncu yıl dönümünde saatler 09.05’i gösterdiğinde Antalya’nın kalbi Muratpaşa’da da hayat durdu.

admin
Bu içerik 311 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79’uncu yıl dönümünde saatler 09.05’i gösterdiğinde Antalya’nın kalbi Muratpaşa’da da hayat durdu.

Atatürk’ün vefatının 79’uncu yıl dönümünde tören Muratpaşa Belediyesi Kent Meydanı’nda yapıldı. Belediye çalışanları ve Muratpaşa sakinlerinin yer aldığı tören Başkanvekili İbrahim Cephaneci’nin Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı. Çelenginin sunulmasının ardından sirenler çalmaya başladı ve saatler 09.05’i gösterdiğinde Muratpaşa’da hayat durdu.

Muratpaşa Belediyesi çalışanları, öğrenciler, sabah yürüyüşüne çıkanlar, arabalarıyla seyir halinde olanlar 09.05’te Atatürk için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Hep bir ağızdan okunan İstiklal Marşı’nın ardından Başkanvekili Cephaneci, yaptığı konuşmada her 10 Kasım’ın Mustafa Kemal Atatürk’ü anma günü olduğu kadar Atatürk’ü fikirleriyle, idealleriyle anlama günü olduğunu söyledi. Cephaneci şöyle konuştu:

“Biz Ata’mızın yokluğu ile her 10 Kasım’da hüzünlenirken bugünlerimizi borçlu olduğumuz, aydınlanmacı düşüncelerini daha iyi anlıyoruz. Düşünceleriyle aydınlattığı yolda yürüme, Atatürk’ü anlama ve anlatma kararlılığımız Cumhuriyet kazanımlarını sürekli yıpratanlara, bizlere bıraktığı mirası aşındırmaya çalışanlara, verilebilecek en büyük cevaptır. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk diyor ki, ‘Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir’. Cumhuriyetimizi ve Ata’mızı 79 yıldır olduğu gibi ‘matem ile değil, fikirlerine bağlılıkla’ yaşatacağız.”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ise Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende yer aldı.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X