Advert
Advert Advert
Advert

Antalya Devlet Opera ve Balesi, “AIDA” operasını 25 Kasım Cumartesi saat: 15.00’te sanatseverlerle buluşturacak. Orkestra yönetmenliğini Alexandru Samuil’in yapacağı eseri Kuzman Popov sahneye koyuyor.

admin
Bu içerik 258 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Dekoru Savaş Camgöz ve Özgür Usta, kostümü Savaş Camgöz ve Gazal Erten, ışığı Mustafa Eski tarafından hazırlanan eserin koro yönetmeni Mahir Seyrek, koreografı ise Armağan Davran.

Üç perde olarak sahnelenecek eserde “Radames” rolünü Koray Damcıoğlu, “Aida” rolünü Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Feryal Türkoğlu, “Amneris” rolünü Samsun Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Stare Çelebi, “Amonasro” rolünü İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Murat Güney, “Ramfis” rolünü Engin Suna, “Il Re” rolünü Emre Aytekin, “Un Messaggero” rolünü Ferdi Uslu ve “Sacerdotessa” rolünü Arzu Aydoğdumu canlandıracak.

Eserin konusu:

Mısır Firavunu, Habeşistan ile savaş halindedir. Mısır ordusunun genç kumandanı Ramades , Habeş kralının kızı genç ve güzel Aida’ya âşıktır, ancak onun kimliğini bilmemektedir. Habeş kralı Amonasro Teb kentine saldırınca Ramades komutasındaki Mısır ordusu karşı koymaya hazırlanır. Üzüntü içinde olan Aida gibi firavunun kızı Amneris de Ramades’e âşıktır ve ona zaferle dönmesi çağrısında bulunur.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X