Advert
Advert Advert
Advert

ERASTA ANTALYA'NIN DÜZENLEDİĞİ “TAZELENME GÜNLERİ”NDEUZUN VE SAĞLIKLI YAŞAMANIN SIRRI ANLATILDI

Erasta Antalya’nın geçtiğimiz sene Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek başlattığı “Tazelenme Günleri”nin ikincisi gerçekleşti. Toplumun yaşlanma ve yaşlanma süreçleri hakkında bilinçlenmesinin amaçlandığı etkinlikte, “Sağlıklı Yaşamın Sırrı: Uyku” sunumu izleyenler tarafından yoğun ilgi gördü. Türkiye’nin en yaşlı erkeği, 108 yaşındaki Ordu Gölköy’lü Mehmet Yılmaz da etkinliğe katılanlar arasındaydı.

ERASTA ANTALYA'NIN DÜZENLEDİĞİ “TAZELENME GÜNLERİ”NDEUZUN VE SAĞLIKLI YAŞAMANIN SIRRI ANLATILDI
ERASTA ANTALYA'NIN DÜZENLEDİĞİ “TAZELENME GÜNLERİ”NDEUZUN VE SAĞLIKLI YAŞAMANIN SIRRI ANLATILDI admin
Bu içerik 339 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Erasta AntalyaAkdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü, Ulusal Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Derneği ve Ulusal Yaşlılık Konseyi ile birlikte hayata geçirdiği “Tazelenme Günleri”ne ikici kez ev sahipliği yaptı. Etkinlik kapsamında Antalyalılarla buluşan Prof. Dr. İsmail Tufan ve Dr. Melih Vural, yaşlanma ve yaşlılık bilimi ve sağlıklı uyku konularında birer sunum gerçekleştirdi. Erasta Antalya’da gerçekleşen sunumlar, farklı yaştaki izleyicilerden yoğun ilgi gördü.

Prof. Dr. İsmail Tufan “Gerontoloji: Yaşlanma ve şirinevler escort Yaşlılığın Bilimi” başlıklı sunumunda, yaşlanma ve bu süreçte ortaya çıkan beklentilerin ve karşılaşılan güçlüklerin daha iyi şekilde anlaşılması ve anlatılması gerektiğinin altını çizdi. Sunumda ayrıca Yaşlılık Bilimi olarak adlandırılan Gerontoloji ile ilgili açıklamalarda bulundu, yaşlı nüfusa yönelik sosyal destek uygulamaları ile ilgili bilgiler aktardı.

Düzensiz uyku ömrü kısaltıyor

Dr. Melih Vural “Sağlıklı Yaşamın Sırrı: Uyku” başlıklı sunumu, uykunun önemi, düzenli uyku için yapılması gerekenler ve yaşlanma ile ilgili ortaya çıkan uyku bozuklukları gibi konular ele alındı. İnsanların yaşlanmaya başladıkça uykusunda bazı değişiklikler yaşandığına dikkat çeken Vural, düzensiz uykunun ömrü kısalttığının altını çizdi. Katılımcıların uyku bozuklukları, uyku apnesi gibi konular hakkındaki soruları, sunumun hemen ardından gerçekleşen soru-cevap bölümde yanıtlandı. Etkinliğin en renkli siması, Türkiye’nin en yaşlı erkeği ünvanına sahip, 108 yaşındaki Ordu Gölköy’lü Mehmet Yılmaz oldu.

Erasta Antalya AVM Hakkında

Eroğlu Gayrimenkul’un zincir alışveriş merkezleri projesi kapsamında 2013 yılında Kepez’de kapılarını ziyaretçilere açan Erasta Antalya, Antalya’nın ilk yarı açık alışveriş merkezi. 40.000 m2’lik bir alanda yerleşik olan alışveriş merkezinde seçkin markalara ev sahipliği yapan 55 mağaza ve 1.300 araç kapasiteli açık ve kapalı otopark bulunuyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X