Advert
Advert Advert
Advert

Ciro performansını her geçen yıl yükselten ve en fazla kadın çalışan istihdam eden ANKUTSAN’ın başarısı OSB’den 2 ödülle taçlanıyor

admin
Bu içerik 281 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) bölgede faaliyet gösteren başarılı kuruluşları 14 kategoride ödüllendiriyor. En yüksek ihracattan, En yüksek yatırıma, En yüksek istihdamdan, En yüksek satışa, En fazla kadın istihdam eden kuruluştan Türkiye'nin ilk ve ikinci 500 şirketleri arasına girme başarısı gösteren firmaların ödüllendirileceği gecede Ankutsan Kağıt ve Oluklu Mukavva Sanayi ve Ticaret A.Ş de 2 ödül birden alacak.

Türkiye’nin en büyük 2’nci 500 büyük firması arasında yüksek ciro performansı başarısı gösteren ve işletmelerinde en fazla kadın istihdam eden kuruluş kategorilerinde ödüle layık görülen Ankutsan A.Ş, İstanbul Sanayi Odası’nın geleneksel ilk ve ikinci 500 büyük sanayi kuruluşu çalışmasında 2015 ve 2016 yıllarında listeye girmeye hak kazanmıştı. Ankutsan A.Ş, 2015 yılında 2’nci 500’e 381’nci sıradan girmiş, 2106 yılında ise ciro performansını 161 basamak birden yükselterek Türkiye’nin 2’nci 500’de en büyük 220’nci kuruluşu olmuştu.

Antalya, Mersin, İstanbul ve Ankara işletmelerinde aylık 20 bin ton kutu ve oluklu mukavva üretimi gerçekleştiren Ankutsan A.Ş’de halen 570 kişi istihdam ediyor. İstihdamının çoğunluğunu kadınların oluşturduğu Ankutsan’a kadın istihdamına verdiği önem nedeniyle OSB’den bir ödül daha geldi. Ankutsan kurucuları Rüstem Kesgi ve Mustafa Çakal’ın katılacağı tören 7 Aralık Perşembe gecesi gerçekleşecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X