Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası kuruluşunun 135. Yıl dönümünü görkemli bir törenle kutladı. ATSO Yönetimi 135. Yıl dolayısıyla sabah Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk koyup, saygı duruşunda bulundu. Daha sonra ise ATSO Meclis Salonu’nda bir tören düzenlendi. Törene ATSO’da görev yapmış eski yönetim kurulu ve meclis başkanları, milletvekilleri, belediye başkanları ile oda ve borsa başkanları katıldı.

admin
Bu içerik 357 kez okundu.
Advert

Törende bir konuşma yapan ATSO Başkanı Davut Çetin, “Bütün eski üyelerimize, yönetim kurulu, meclis üyelerimize, mesai arkadaşlarıma, bütün ATSO camiasına teşekkürlerimi ve 135 yıldönümü vesilesiyle tebriklerimi sunuyorum. Kuruluş yıldönümü törenimiz, Odamızın en güzel geleneklerinden birisidir, çünkü bu törende eski üyelerimize ödül vererek vefa borcumuzu ödemeye çalışırız. Aramızdan ayrılmış olan başkanlarımızı ve arkadaşlarımızı anarız. Eski başkan ve üyelerimizle birlikte Odamızın kurumsal devamlılık ilkesini korumaya gayret ederiz. Bu vesileyle, 135 yıldan bu yana Türkiye'ye, Antalya'ya ve Odamıza hizmet etmiş olan herkesi saygıyla anıyoruz. Kurtuluş Savaşı ile Türkiye'yi ayağa kaldıran ve bize güçlü bir miras bırakan, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk'ü ve arkadaşlarını minnetle anıyorum. Ebediyete göçmüş olan eski üyelerimiz için Allah'tan rahmet diliyor, yaşayanlara sağlık, refah, huzur ve uzun ömür diliyorum” dedi.

ATSO’nun 135 yıldır geleneklerini koruduğunu vurgulayan Başkan Davut Çetin, “Dünyada geleneklerin zayıfladığı bir çağda, Oda olarak biz geleneklerimizi korumaya çalışıyoruz. Çünkü geleneğe saygı tarihe ve geçmişteki emeklere saygıdır. Ayrıca gelenekler, kültürel hukuk denilen, yazılı olmayan hukuk kurallarıdır. Odamızda yönetim kurulunun ve meclisimizin çalışma biçimleri, ödül törenimiz, kuruluş yıldönümümüz, yelken yarışımız, Türk müziği günlerimiz eski geleneklerimizdir. Biz bu gelenekleri özenle koruduk, yenilikler de başlattık. Umarım ki, gelecekte de bu geleneklerimiz ve başlatmış olduğumuz yeni çalışmalar devam ettirilir” diye konuştu.

135. yıl etkinlikleri

ATSO’nun 135. kuruluş yıldönümü kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştirdiklerini ifade eden Davut Çetin, “Bugün, en eski üyelerimize plaket takdimi yapacağız. İnovasyon, tasarım, katma değer artışı gibi konularda ulusal ve uluslararası ödüller alan, dereceye giren, başarılarıyla bizlere gurur veren üyelerimize teşekkür plaketi vereceğiz. Antalya’da Ticaretin Fotoğrafını Çek temasıyla Instagram fotoğraf yarışması düzenledik, bugün yarışmanın ödüllerini de vereceğiz. Yıldönümü kapsamında pazar günü Antalya Kültür-Sanat sergilerini ücretsiz yaptık. Tarihimize ışık tutan bu sergileri herkesin görmesini diliyor, tavsiye ediyorum. 8-9 Nisan tarihlerinde 11. Antalya Türk Müziği Günleri’ni gerçekleştiriyoruz. Yine bu kapsamda, değerli araştırmacı Hüseyin Çimrin’in Antalya tarihi ve kültürü ile ilgili üç kitabının basımını da üstlenmiş bulunuyoruz. Bugün fuayemizde Sevgili Hüseyin Çimrin’in Atatürk fotoğrafları koleksiyonunu da gördünüz. Kendisine emek ve katkıları için teşekkür ediyorum” dedi.

ATSO Meclisi ve Yönetim Kurulu’nun 2013-2017 döneminde zor bir görev dönemi geçirdiğini belirten Başkan Davut çetin şunları kaydetti;

“Odamız Meclisi ve Yönetim kurulumuz 2013-2017 döneminde zor bir görev yapmıştır. 2014’de Cumhurbaşkanlığı seçimi ve yerel seçim, 2015’te iki genel seçim yaşadık. 24 Kasım 2015’de Rus uçağının düşmesi sonucunda Antalya ekonomisi yakın tarihin en kötü yılını yaşadı.

2016’da 15 Temmuz darbe girişimi, karşı karşıya kaldığımız hain terör saldırısı ve şimdide referandum süreci, Türkiye’nin ve Odamızın gündemini, çalışma takvimini olağanüstü biçimde etkilemiştir.

Bu görev döneminde bu koşullara ve Başkanlık nöbetindeki değişime rağmen, dönem hedef ve çalışmalarını büyük ölçüde tamamladık. Antalya Kültür Sanat, Kaleiçi Evi inşaatları, EXPO ATSO Evi ve Ekim ayındaki patlama sonrası binamızdaki büyük tadilat nedeniyle inşaat çalışmalarına çok yoğun mesai harcamak durumunda kaldık.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X