Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

‘TÜRKİYE SU ALTI DÜNYASI’ FOTOĞRAF SERGİSİ DENİZ MÜZESİNDE

Deniz Biyolojisi Müzesinde, Sualtı Fotoğrafçısı Ateş Evirgen’in ‘Türkiye Sualtı Dünyası’ Fotoğraf Sergisi başlıyor. Sergide sanatçının 35 yıllık sualtı arşivinden 120 fotoğraf sergilenecek.

‘TÜRKİYE SU ALTI DÜNYASI’ FOTOĞRAF SERGİSİ DENİZ MÜZESİNDE
‘TÜRKİYE SU ALTI DÜNYASI’ FOTOĞRAF SERGİSİ DENİZ MÜZESİNDE admin
Bu içerik 515 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Fotoğraf sanatçısı Ateş Evirgen'in 35 yıl boyunca Türkiye'nin dört bir tarafında yaptığı dalışlarda çektiği karelerinden oluşan 'Türkiye Sualtı Dünyası' adlı fotoğraf sergisi Kaleiçi Yat Limanı'ndaki Büyükşehir Belediyesi Deniz Biyolojisi Müzesi'nde ziyarete açıldı. Açılışa her yaştan çok sayıda davetli katıldı. 

 

BİLİMSEL BİR ARŞİV DEĞERİNDE

 

Türkiye denizlerinde çekilen 120 fotoğrafın yer aldığı sergide 150'yi aşkın deniz türünün tanımlandığını söyleyen Sualtı Fotoğrafçısı Ateş Evirgen, "Denizlerimizdeki ekosistem değişimlerine objektifimle tanıklık ettim. Marmara Denizi'nde bundan iki yıl önce fotoğraflarını çektiğim mercanlar bugün yok oldu. Bu nedenle çekilen her fotoğraf bilimsel bir arşiv değeri taşıyor. Deniz Biyolojisi Müzesi'nde bu serginin açılmasından ve Antalyalılarla buluşmasından dolayı çok mutluyum" diye konuştu. 

 

İPUÇLARI VERDİ

 

Sergi açılışı sonrasında Bülent Ecevit Kültür Merkezi'nde 'Ateş Evirgen ile Sualtı Fotoğrafçılığı' söyleşisi gerçekleştirildi. Evirgen, Sualtı Fotoğrafçılığı ile ilgili birçok teknik detayın yanı sıra amatör fotoğrafçılar için basit ipuçları da verdi. Evirgen, söyleşi sonrasında katılımcıların sorularını cevaplayarak etkinlik için Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X