Advert
Advert Advert
Advert

Muratpaşa Belediyesi, yolu Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden geçen ve Türk sinemasının yarım asırlık tarihine iz bırakan filmleri sinemaseverle buluşturuyor.

admin
Bu içerik 230 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

‘1 Film 1 Konuk’ serisinin ilk konuğu ‘Nar’ filmiyle yönetmen Ümit Ünal olacak.

Muratpaşa Belediyesi, Aspendos Antik Tiyatrosu'nda 1950'li yıllarda konserler ve tiyatrolarla temeli atılan Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin ödüllü filmlerini sinemaseverlerle buluşturuyor. Akdeniz Üniversitesi Kültür Sanat Komisyonu, Antalya Kültür Sanat (AKS), Modern Zamanlar sinema dergisi ve Site Sinemaları işbirliğiyle düzenlenecek ‘1 Film 1 Konuk’ serisinin ilk konuğu ‘Nar’ filmiyle yönetmen Ümit Ünal olacak.

Film gösterimi ve ardından yönetmen söyleşisiyle devam edecek serinin ilki, 23 Aralık Cumartesi saat 15.00’da Elmalı Mahallesi Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Caddesi üzerinde bulunan AKS’de yapılacak. Muratpaşa Belediyesi’nin ‘1 Film 1 Konuk’ serisinde tüm gösterimler ücretsiz olacak.

Serinin ilk gösterimi olacak Nar, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması jürisi Müjde Ar başkanlığında tamamen kadınlardan oluşan 48’inci festivalde ‘Kadınlar Jürisi Özel Ödülü’ aldı. Başrollerinde Serra Yılmaz, Erdem Akakçe, İdil Fırat ile İrem Altuğ’un yer aldığı film, insanın hayatındaki diğer insanlara duyduğu güven, karşılıklı inanç ve adalet duygularının sorgulanmasından yola çıkıyor. Film, insanları birarada tutan bağların kaybolması ile meyvenin kabuğu çatladıktan sonra nar tanelerinin etrafa saçılmasını özdeşleştiren bir anlatım sergiliyor.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X