Advert
Advert Advert
Advert

2017'yi geride bırakırken, bu yıl Döşemealtı Belediyesi evlendirme dairesine başvuran 372 çift mutluluğa "evet" dedi.

admin
Bu içerik 222 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Bu nikahlarda Döşemealtı'na 3 yabancı uyruklu gelin ve 1 damat geldi. En yaşlı damat 74 yaşında ikinci baharını yaşayan bir vatandaş oldu.

Döşemealtı'nda bu yıl 372 çift nikah masasına oturdu. Nikah sayılarında geçtiğimiz yıla göre küçük bir düşüş yaşandı. Nikahların çoğunu Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç tarafından kıyıldı.

3 yabancı gelin

Bu yıl yabancı damat ve gelinler de Döşemealtı Belediyesi Evlendirme Bürosu'nun yolunu tuttu. Bu nikahlarda Döşemealtı'na Rusya Federasyonu, Fas ve Ukrayna uyruklu gelinimiz gelirken bir de Azerbaycanlı damadımız oldu. En yaşlı damat ise, 60 yaşında bir bayanla hayatını birleştirip, ikinci baharını yaşayan 74 yaşındaki bir vatandaş oldu.

07.07.2017 yoğunluğu

Takvimler 07.07.2017'yi gösterince ülke genelinde olduğu gibi, Döşemealtı'ndaki nikah salonundan yoğunluk yaşandı. Bu özel tarihi kaçırmak istemeyen yüzlerce çift bugün evlenebilmek için birbirleriyle yarıştı. Döşemealtı'nda da 07.07.2017 tarihinde 14 çift nikah masasına oturdu.

Kahve takımı hediye ediyor

Nikahları kendi kıymaya özen gösteren Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, nikahını kıydığı gençlere kahve takımı hediye ediyor. Toplumun temel taşının aile olduğuna vurgu yapan Genç, " Çiftlerimizin birbirlerine karşı sevgi ve saygı içerisinde sağlıklı ve mutlu bir ömür geçirmelerini diliyorum" dedi.

Geçtiğimiz yıl Döşemealtı'nda 397 çift nikah kıydırmıştı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X