Advert
Advert Advert
Advert

HACI BEKTAŞ-I VELİ KÜLTÜR MERKEZİ AÇILIYOR

Antalya’da özellikle Zeytinköy ve bölgesi için bir manevi ve fiziksel dayanışma merkezi olacak, kentin tutkalı Muratpaşa Belediyesi Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi, 6 Ocak Cumartesi açılıyor.

HACI BEKTAŞ-I VELİ KÜLTÜR MERKEZİ AÇILIYOR
HACI BEKTAŞ-I VELİ KÜLTÜR MERKEZİ AÇILIYOR admin
Bu içerik 335 kez okundu.
Advert

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın ilk harcını aralarında Zeytinköy Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin da bulunduğu sivil toplum örgütleriyle birlikte attığı Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi, 6 Ocak Cumartesi törenle açılıyor.

İçinde 280 metrekare genişliğe sahip Cem salonun da bulunduğu Kültür Merkezi, Yeşildere Mahallesi ya da bilinen adıyla Zeytinköy’de 1180 Sokak üzerinde bulunuyor. 2 bin 200 metrekarelik alanda inşa edilen merkezde 150 kişilik konferans salonu bulunuyor. Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi’nde ayrıca eğitim salonları, yarı açık toplanma alanı, aşevi, gasilhane ve morg yer alıyor. Kültür Merkezi, 2 milyon 470 bin TL’ye mal oldu.

Belediye Başkanı Uysal, Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi’nin yapıldığı Zeytinköy’ün çok kötü yargılarla anılıp haksızlığa uğramış bir bölge olduğunu söyledi. “Oysa Zeytinköy’deki komşularımız iyi insanlardır, temiz insanlardır” diyen Başkan Uysal, “İşte bu manevi merkez bunun atardamarını oluşturduğumuz bir merkez olacak. Burada insanlarımız birbirine kenetlenecek. Burada insanlarımız manevi ve fiziksel bir dayanışma içerisinde olacak. Burası şehrimiz için çok değerli bir tutkal olacak” diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X