Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

6 Nisan perşembe günü başlayacak olan Hestourex, Dünya Sağlık ve Spor Turizmi Kongre ve Fuarı’na, Kaleiçi’ni taşıyacak.

admin
Bu içerik 346 kez okundu.
Advert

Muratpaşa Belediyesi, dünyanın en büyük 5'inci turizm fuarı EMİTT ve Almanya'da düzenlenen turizm sektörünün borsası ITB Berlin'in ardından Dünya Sağlık Spor Kongre ve Fuarı, HESTOUREX'e Antalya'nın kalbi Kaleiçi'ni taşımaya hazırlanıyor.

 

ÜÇ KAPILAR'DAN YİVLİ MİNAREYE

 

ANFAŞ EXPO Center'da 6 Nisan'da başlayacak ve 9 Nisan Pazar gününe kadar devam edecek fuarda Muratpaşa Belediyesi, 143 metrekarelik standında tarihi Üç Kapılar'dan Kaleiçi Konağı'na ve UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'nde yer alan Yivli Minare'ye küçük bir Kaleiçi kuracak.

 

ÇOK FARKLI BİR TURİZM MÜMKÜN 

 

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya'da deniz-kum-güneş üçlüsüne dayalı kitle turizminde artık bir doygunluk noktasına ulaştığını söyledi. Kitle turizminde, tüm siyasi ve ekonomik krizlere rağmen, Antalya'nın Akdeniz çanağının en seçkin destinasyonu olduğunun altını çizen Başkan Uysal, “Antalya'nın ve Türkiye'nin sahip olduğu turizm potansiyeli içinde sadece dinlenme üzerine kurulu bir turizm anlayışı ancak yüzde 30'unu oluşturur. Türkiye o kadar renkli o kadar kadim bir coğrafya ki çok farklı turizm anlayışları geliştirilebilir" diye konuştu.

 

SPOR VE SAĞLIKTA ANTALYA İDDİASI 

 

Bunların en başında da HESTOUREX'in konusunu teşkil eden sağlık ve spor turizminin geldiğine dikkati çeken Başkan Ümit Uysal, “Türkiye'nin bu anlarda önü çok açık. Türkiye her şeyiyle entegre bir ülke olduğunda, güvenlik algısı geliştiğinde merak eden, eğitimli, daha çok para harcayan, daha çok sosyal iletişime giren özel turizm alanlarını kazanacaktır" dedi. 

 

KALEİÇİ ANTALYA'NIN KALBİ

 

Başkan Uysal, ancak bu turizm alanlarının da farklı dokunuşlarla desteklenmesi gerektiğini belirterek Kaleiçi'nin tam da bu noktada her amaçla olursa olsun Antalya'ya gelen turistlerin merak duygusunu, keşfetme tutkusunu, farklı kültürleri tanıma arzusunu sürekli canlı tutacak bir bölge olduğunu söyledi. Sağlık ve spor turizmiyle nasıl Antalya'da turizmi 12 aya yaymak istiyorsak Kaleiçi'ni de bunun ayrılmaz bir parçası olacağını dile getiren Başkan Uysal, şöyle konuştu:

 

“Kaleiçi, iklim özellikleri dolayısıyla huzur bulmak isteyen insanlarımızın konaklayabileceği çok sayıda tesise de ev sahipliği yapıyor. Kaleiçi, Antalya'mızın kalbi, çekirdek kenti. Antalya'nın sahip olduğu bütün çekici ve yüksek rekabet gücü içeren özelliklere sahip. Biz de her zaman olduğu gibi Kaleiçi'yle bu fuara katıldık."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X