Advert
Advert Advert
Advert

AIDA operası 06 Ocak’ta gündüz gösterimi ile seyirci karşısında...

admin
Bu içerik 294 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Antalya Devlet Opera ve Balesi, “AIDA” operasını 06 Ocak Cumartesi saat: 15.00’te sanatseverlerle buluşturacak. Orkestra yönetmenliğini Alexandru Samuil’in yapacağı eseri Kuzman Popov sahneye koyuyor.

Dekoru Savaş Camgöz ve Özgür Usta, kostümü Savaş Camgöz ve Gazal Erten, ışığı Mustafa Eski tarafından hazırlanan eserin koro yönetmeni Mahir Seyrek, koreografı ise Armağan Davran.

Üç perde olarak sahnelenen eserde “Radames” rolünü Koray Damcıoğlu, “Aida” rolünü Nurdan Küçükekmekçi, “Amneris” rolünü Medine Tuganova, “Amonasro” rolünü Melih Tepretmez, “Ramfis” rolünü Engin Suna, “Il Re” rolünü Mersin Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Hasan Alptekin, “Un Messaggero” rolünü Ferdi Uslu ve “Sacerdotessa” rolünü Gizem Şener canlandıracak.

Eserin konusu:

Mısır Firavunu, Habeşistan ile savaş halindedir. Mısır ordusunun genç kumandanı Ramades , Habeş kralının kızı genç ve güzel Aida’ya âşıktır, ancak onun kimliğini bilmemektedir. Habeş kralı Amonasro Teb kentine saldırınca Ramades komutasındaki Mısır ordusu karşı koymaya hazırlanır. Üzüntü içinde olan Aida gibi firavunun kızı Amneris de Ramades’e âşıktır ve ona zaferle dönmesi çağrısında bulunur.

Eserin 20 ve 30 TL  olan biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi opera gişesinden ve www.biletiva.com internet adresinden temin edilebilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X