Advert
Advert Advert
Advert

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 27 Ocak’ta dünyaca ünlü DON PASQUALE operasının prömiyerini gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

admin
Bu içerik 343 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Antalya Devlet Opera ve Balesi, İtalyan besteci Gaetano Donizetti’nin komik opera   örneklerinden biri olan “Don Pasquale” eserini rejisör Recep Ayyılmaz yönetiminde, 27 Ocak 2018 Cumartesi günü saat: 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde sahneleyecek. İlerlemiş yaşına rağmen çapkınlıktan vazgeçmeyip kendisine eş arayan Don Pasquale ile onu zekasıyla baştan çıkaran genç ve güzel Norina’nın komik öyküsünü konu alan ve üç perde tek ara olarak sahnelenen eserde Antalya DOB orkestrasını Ömer Yöndem yönetiyor.

Türkçe üst yazı ile İtalyanca seslendirilecek olan eserin dekoru Ferhat Karakaya, kostümü Çimen Somuncuoğlu, ışık tasarımı Mustafa Eski ve koreografisi Nil Berkan tarafından hazırlanırken, Antalya DOB korosunu Mahir Seyrek yönetiyor.

Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin deneyimli solist ve koro sanatçılarının görev aldığı eserde, “Don Pasquale” rolünü Şafak Güç ve Engin Suna, “Dr. Malatesta” rolünü Umut Tarık Akça, Arda Aktar ve Melih Tepretmez, Norina’nın aşığı “Ernesto” rolünü Devrim Demirel ve M. Burak Pektaş, “Norina” rolünü Aslı Ayan ve Sema Çavuşoğlu Suna, “Noter” rolünü S. Onur Alpaslan ve Taner Ölçen sezon boyunca dönüşümlü olarak canlandıracaklar.

Eserin 20 ve 30 TL  olan biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi’ndeki opera gişesinden ve www.biletiva.com internet adresinden temin edilebilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X