Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Dışişleri Bakanlığı çatısı altında, Ekonomi, Kültür ve Turizm, Kalkınma, Gençlik ve Spor ile Sağlık bakanlıkları tarafından desteklenen, Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre ve Fuarı (HESTOUREX), ANFAŞ Expo Center'da açıldı.

admin
Bu içerik 337 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da katıldığı fuarın açılış töreninde konuşan KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, küçük ama sıcak bir ülkedeki sıcak insanların sevgi ve selamlarını getirdiğini söyledi.

KKTC'de turizmin ciddi şekilde geliştiğini anlatan Ataoğlu, Türkiye'de yaşayan herkesin bu sıcak ülkeyi görmesi gerektiğini dile getirdi. Ataoğlu, "Turizm sektöründe ve üniversite eğitiminde ciddi atılımlar yaptık. Kaliteli turizm tesislerinin yanı sıra yaklaşık 100 ülkeden gençler üniversite eğitimi için KKTC'yi tercih ediyor. Turizm ve üniversite eğitiminde dünyada yarışan ülkeler arasına girmeyi hedefliyoruz." diye konuştu.

Sağlık ve spor turizminin de her boyutunda yer almak istediklerini ve bütün etkinliklere ev sahipliği yapmaya hazır olduklarını ifade eden Ataoğlu, Türkiye'nin değişik illerinde KKTC'yi tanıtma etkinlikleri gerçekleştirmeye başladıklarını da bildirdi.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu da HESTOUREX'in turizm sektöründe önemli bir mihenk taşı olacağını kaydetti.

Antalya'nın kitle turizminde dünyanın en önemli ve bilinen destinasyonlarından biri olduğunu belirten Karaloğlu, "Ama bunu yeterli bulmuyoruz, Antalya sporda, sağlıkta, kültür ve tarihte de en az kitle turizminde gidebileceği yol kadar yol olduğunu biliyoruz. Bu fuarın gelecek yıllarda gelişerek, büyüyerek, turizme katkı sağlayarak devam etmesini diliyorum." dedi.


 

150 Ülkeden 4 Bin Alım Heyeti

Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi Kurucu Başkanı ve Fuar Danışma Kurulu Başkanı Emin Çakmak, dünyada eşi benzeri olmayan bu fuara yaklaşık 150 ülkeden 4 bin alım heyetinin katıldığını söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X