Advert
Advert Advert
Advert

MURATPAŞA’DA ‘İLK İŞ BABALIK’

Muratpaşa Belediyesi, daha demokratik, daha mutlu bir aile ve toplum yapısının oluşmasına destek amacıyla, 3- 11 yaşlarında çocuğu olan babalara yönelik uyguladığı, kısa adı BADEP olan ‘Baba Destek Programı’na devam ediyor.

MURATPAŞA’DA ‘İLK İŞ BABALIK’
MURATPAŞA’DA ‘İLK İŞ BABALIK’ admin
Bu içerik 234 kez okundu.
Advert

AÇEV’le birlikte yürütülen programın son dönem mezunları, Dutlubahçe Kreşi’nde düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Törene katılan Başkan Uysal, yaptığı konuşmada, baba-çocuk ilişkisinin yönetişimi ve karşılıklı eğitimi içeren çok değerli bir ilişki olduğunu söyledi. 

İki evlat sahibi olarak çocuklarının kendisine sorduğu soruların eğitici olduğunu dile getiren Başkan Uysal, “Onlarını bize söyleyeceği çok şey var” dedi. Bu ilişkinin aynı zamanda birçok ‘doğru bilinen yanlışı’ da barındırdığının altını çizen Başkan Uysal, şöyle konuştu:

“Daha özgür, daha demokratik; sevecen, kutuplaşmayan, ayrışmayan, bütünleşen, empati yapan; anlamaya ve sevmeye çalışan böyle bir toplumsal düzen düşünen; adalet duygusu ve vicdanıyla ülkemizi, şehrimizi düşünen insanlar yetiştirmemiz için babalar olarak kendimizi çok işi konumlandırmalıyız.”

Başkan Uysal, konuşmasının ardından BADEP’in son dönem mezunun babalara sertifikalarını takdim etti.

BADEP NEDİR?

BADEP, Türkiye’de babaların çocuklarının gelişiminde daha etkin ve olumlu bir rol oynamaları için geliştirilen bilimsel temelli bir eğitim programıdır. Katılımcı babalar, çocuklarının gelişimiyle ilgili bilgi düzeylerini arttıran, iletişim becerileri kazanmalarını sağlayan ve bunun sonucunda daha demokratik tutumu benimsemelerine yol açan eğitimler almaktadır. BADEP, 15–20 kişilik gruplar halinde yürütülüyor. Program 3–6 ve 7-11 yaş dönemi çocuklarını babalarına yönelik iki modül halinde uygulanıyor. 10 hafta süren program haftada 1 gün 2 saat süreyle gerçekleştiriliyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X