Advert
Advert
Advert

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 27 Ocak’ta prömiyerini gerçekleştirdiği dünyaca ünlü DON PASQUALE operasının ikinci temsilini sahnelemeye hazırlanıyor.

admin
Bu içerik 429 kez okundu.
Advert

Antalya Devlet Opera ve Balesi, İtalyan besteci Gaetano Donizetti’nin komik opera   örneklerinden biri olan “Don Pasquale” eserini rejisör Recep Ayyılmaz yönetiminde, 06 Şubat 2018 Salı akşamı saat: 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde sahneleyecek. İlerlemiş yaşına rağmen çapkınlıktan vazgeçmeyip kendisine eş arayan Don Pasquale ile onu zekasıyla baştan çıkaran genç ve güzel Norina’nın komik öyküsünü konu alan ve üç perde tek ara olarak sahnelenen eserde Antalya DOB orkestrasını Ömer Yöndem yönetiyor.

Türkçe üst yazı ile İtalyanca seslendirilecek olan eserin dekoru Ferhat Karakaya, kostümü Çimen Somuncuoğlu, ışık tasarımı Mustafa Eski ve koreografisi Nil Berkan tarafından hazırlanırken, eserin Koro Şefi Mahir Seyrek.

Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin deneyimli solist ve koro sanatçılarının görev aldığı eserde, “Don Pasquale” rolünü Engin Suna, “Dr. Malatesta” rolünü Arda Aktar, Norina’nın aşığı “Ernesto” rolünü M. Burak Pektaş, “Norina” rolünü Sema Çavuşoğlu Suna, “Noter” rolünü S. Onur Alpaslan canlandıracak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X